febra dupa augmentin

28-12-2009
DECARALUCA
Nu este medic/terapeut
DECARALUCA
baietelul meu de 2 ani si 2 luni a fost diagnosticat cu polipi si cu o otita medie, nu facea febra doar tuse productiva. a luat eurespal, pivalone, imunogrip. dupa o luna de tuse a facut 38 temperatura. dr. i-a dat augmentin dupa 6 zile de tratament nu mai tuseste dar de 2 zile, seara si dimineata face 38 temp[eratura.ii dau ibuprofen siii pun sosetele cu otet si ii scade temperatura. ce e de facut?
3 comentarii
0
28-12-2009, ora 11:36
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebue sa vedeti daca sa vindecat Otita..
este grav daca stagneaza infectia in spatele timpanului..
mergeti in clinica ORL.. unde este linie de garda!
0
05-04-2010, ora 22:20
DECARALUCA
Nu este medic/terapeut
DECARALUCA
a fost racit acum o sapt.doctorul a zis ca are rosu in gat si conjunctivita, i-a dat zinnat si niste picaturi pt ochi. ochiul i-a trecut dupa 2 zile, dar tuse si mucisorii au continuat, dupa aproape 5 zile de zinat am facut pauza 2 zile. a stat afara, si era cam curent, a facut temperatura 38.6si i-am dat augmentin, dar si dupa 3 doza a facut temperatura 38.1. ce ar putea fi? ce tratament?
referitor la raspunsul dvs, as vrea sa va intreb, otita, de orice fel, nu doare, sau cel putin arata ca il jeneaza ceva acolo, ca sucereaza, sau nu stiu ce, dar se poate observa cumva si de noi oanemii simpli.copilul meu nu da nici un semn, niciodata nu mi-a aratat ceva sau sa zica ca-l doare urechea, si de spus spune cand face buba undeva.
0
06-04-2010, ora 21:20
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
otita seroasa.. NU doare.. doar da senzatie de ureche infundata.
otita acuta.. doare rau !!!
cat priveste febra.. poate fi o simpla viroza si nu se trateaza si nu reactioneaza la antibiotice !!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Hipertrofia adenoidiană are cauze genetice și virale, potrivit unui nou studiu
  •