febra...va rog sa ma ajutati

14-05-2013
Alynaalyna
Nu este medic/terapeut
Alynaalyna
buna, am o mare problema cu sora mea care are 10 ani, sunt cu ea tot prin spitale, prima data avea dureri mari de durta am fost internata aici la nasaud cu ea am stat internata 10 zile, dupa 3 zile ce ne-a lasat acasa durerile au reaparut am fost internata la cluj cu eea mi-au zis ca are o iritatie la stomac am stat si la cluj 7 zile cand am venit acasa dupa 3 zile a inceput sa faca febra 39, 7 am mers la medicul de familie a zis ca are puroi in gat si ia dat ampicilina injectabil dimineata si seara 5 zile, dupa ce am terminat tratamentul la un interval de 2 zile iar a facut febra 39, 8 am dus-o la bistrita acolo am internat-o a zis ca are infectie urinara si ca amigdala stanga ia fost mancata de puroi si abia se mai vedea in prima faza medicul ma tot intrebat daca nu cumva am dus-o undeva sa io scoata si ia dat 7 zile ijectii de cefort acum au trecut 3 zile de cand e acasa si iar are febra 39 eu nu stiu unde sa o mai duc.cand a externat-o de la bistrita mi-a zis medicul ca ia repetat toate analizele si ca i-au iesit bune. nu stiu unde sa o duc.cine stie un spital sau un medic bun pediatru va rog sa imi spuneti indiferent de unde e ! Aici deja mediicii ridica din umerii si imi spun ca sunt depasiti de situatie
1 comentarii
0
14-05-2013, ora 15:37
Mabel
Nu este medic/terapeut
Mabel
Buna ziua!

Nu puteti sa ajungeti la Bucuresti? La Spitalul Grigore Alexandrescu? Luati legatura cu SMURD-ul, sunati la 112. Si aveti grija cu hidratarea, sa bea lichide. Nu are voie sa stea atat de mult timp cu febra.
Dumnezeu sa va ajute! Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce înseamnă febră mare și cum o gestionăm
  • Ce faci când febra nu cedează la tratamentul antitermic?
  • O altă cauză a febrei ar putea fi stresul
  • Febră și transpiraţii nocturne - cauze, diagnostic, tratament
  •