faringo amigdalita cronica--probleme!!111!!!!!!!

01-06-2011
zanovel
Nu este medic/terapeut
zanovel
Buna seara domnul doctor..in urma cu cateva luni v-am scris de acele trosnituri in gat!!au urmat de atunci multe multe analize care s-au soldat cu urmatoarele rezultate: faringo- amigdalita cronica, deviere de sept stanga.am avut si o sinuzita parafrontal dreapta am tratat-o am avut si o esofagita de reflux am tratat-o...dar pt aceasta faringo-amigdalita cronica nu mi-a dat medicul nicio pastila.mi-a zis sa nu mai fumez si cam atat de fumat am incetat sa mai fumez..dar mai sunt cateva mici probleme..ibntotdeauna cand intorc capul in partea stanga si inghit trosneste laringele...medicul respectiv nu mi-a raspuns la toate intrebarile oare este posibil sa fie aceste trosnituri de la faringo-amigdalita respectiva??? si intotdeauna dimineata ma trezesc cu usturime in gat uscaciune...oare ce sa mai fac sa scap de toate astea..va multumesc anticipat, cu respect o seara buna!!
1 comentarii
0
01-06-2011, ora 20:17
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
lucvrurile trebuie tratate separat
usturimea in gat este de la reflux..si asta NU se trateaza niciodata difinitiv daca nu tii regim toata viata
trosnitul este din cauza laringelui.. care este alcatuit din multe cartilaje si cu multe articulatii intre ele.
poate una din articulatie a inceput sa se osifice mai repede decat trebuie si se aude un zgomot care nu trebuie sa se auda in mod normal.
Uita de acest zgomot.. asta nu e o problema si nu deranjeaza.
trateaza refluxul si faringita sa scapi de usturimi si dureri
Poti sa mai faci investigatii la Reumatologie pentru coloana cervicala.. posibil si acolo sa ai deja probleme
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.