faringita cronica, amigdala linguala inflamata

24-07-2012
gabi_martinel
Nu este medic/terapeut
gabi_martinel
De 6 luni ma confrunt cu o problema majora:am gatul rosu, ma ustura si limba, am fost la medic orl si m-a diagnosticat cu faringita cronica, amigdala linguala inflamata, pilieri amigdalieni rosii, hipofaringe congestionat.am luat diverse tratamente antibiotice si antiinflamatoare, am facut control gastro, endocrine, analize sange, analize micotice gat si limba, toate sunt bune.Medicii orl nu inteleg ce am si mie frica sa nu fie un inceput de cancer faringian, am facut si fibroscopie orl.Singura solutie ar fi o biopsie dar vad ca nu se baga nimeni spunand ca e o zona f. vascularizata si e necesara si o anestezie generala...am si halena dar nu micotica, am tinut regim si tratament pt. reflux(desi nu am ).Ce sa mai fac?
3 comentarii
0
18-09-2012, ora 14:07
mitas_sava
Nu este medic/terapeut
mitas_sava
salut gaby!si eu o am de foarte mult timp si nu stiu ce sa mai fac, amfacut multe tratamente, dar degeaba, sunt perioade cand nu mai pot asa de enervanta este senzatia, DOAMNE AJUTA!daca afli ceva anunta-ma te rog!
0
31-12-2012, ora 16:21
radu83
Nu este medic/terapeut
radu83
Buna ziua!
Va rog sa-mi spuneti cum ati rezolvat problema! Am aceleasi simptome, numai pepartea dreapta, de aprox 2 luni!
Sunt tare stresat. Am facut aceleasianalize dar nimic grav. Dupa rev vreau sa-mi fac si un RMN.
Ps: Am 29 ani, fumator de pe la 17 ani.

Astept raspunsuri! Va multumesc, un an nou fericit si multa sanatate!
0
04-04-2013, ora 10:14
gabi_martinel
Nu este medic/terapeut
gabi_martinel
Eu nu am rezolvat problema, dar se pare ca am un chist branhial sau tireoglos, nu stiu daca are vre-o legatura cu faringele dar vreau sa fac un Ct la gat pt. ca doctorii dau din umeri, zic ca am ceva dar nu stiu ce !!!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: