fara sex, fara...

13-06-2007
rdolyy
Nu este medic/terapeut
rdolyy
Buna, as vrea si eu sa va intreb ceva, poate pe barbati in primul rand, sotului meu nu prea ii place sa face dragoste, la noi se intampla foarte rar, foarte au fost si niste probleme, am avut o sarcina, am nascut, dar acuma totu este ok si el nimic, inainte o faceam o data la doua luni, si daca mai trageam eu de el se mai intampla o data, atat!problema e ca eu il doresc cu toata rusinea o spundar il doresc, imi doresc acea apropiere, imi doresc sa ma simt femeia lui, asa parca traim ca fratii fara intimitate.mi-e rusine sa discut cu el despre asta...dar nu stiu ce sa fac, chiar ma enervez si imi fac tot felul de ganduri.
P.S De inselat nu ma inseala, in niciun caz, nci macar nu intarzie de la servici, dar asa o fi felul lui.????
37 comentarii 12 Înainte ›
0
13-06-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
După părerea mea, trebuie să discutaţi cu el acest aspect. Nu am auzit că sexul ori dorinţa sexuală ar fi lucru de ruşine între soţi.
0
06-09-2007, ora 00:00
pasca
Nu este medic/terapeut
pasca
Si eu ma plang d.p.d.v.sexual.Suntem casatoriti de 5 ani, iar in primii ani (cand inca eram prieteni si chiar dupa casatorie imediat), o faceam zilnic, chiar eu eram cea care il mai respingeam pt ca mi se parea prea mult.ACUM, tanjesc dupa acele momente, si mi-as dori sa o facem mai des.Din pacate, am ajuns ca doi colocatari, pt ca dragoste facem doar de 2-3 ori pe luna, si suntem inca tineri.Ce-i drept el lucreaza foarte mult si e tot timpul obosit, insa ma intreb e normal sa nu faci sex, dragoste cu partenerul tau, decat atat de rar?
0
11-09-2007, ora 00:00
sofi
Nu este medic/terapeut
sofi
eu sunt casatorita de 4 luni si am aceeiasi problema.Inaiante de casatorie o faceam aproape zilnic, iar acum, desi proaspat casatoriti odata la 3 saptamani si atunci tot eu sunt cea care il provoc.Ce s-o fi intampalat oare?
0
11-09-2007, ora 00:00
rdolyy
Nu este medic/terapeut
rdolyy
Offf imi pare rau, macar la mine asa a fost tot timpul, dar la inceput nu prea m-a interesat, eram multumita, ziceam ca suntem la inceput, chiar ma bucuram ziceam ca ma respect, dar acum.
0
12-09-2007, ora 00:00
pasca
Nu este medic/terapeut
pasca
sa fie de vina rutina sau faptul ca este ceva in neregula dpdv clinic cu sotii nostri?Eu nu stiu cum suportati voi, dar eu am ajuns sa-mi pun tot felul de intrebari ?Daca cumva s-au saturat de noi, asa devreme?Ce mai putem face?sa stiti ca eu nu sunt deloc multumita d.a.p.d.v, si de accea am ajuns sa-i reprosez ca ar trebui sa consulte un medic sa-i dea ceva pastile sau sa vada ce-i cu el.Voi cum suportati lipsa dragostei fizice?nu stiu.
0
12-09-2007, ora 00:00
sofi
Nu este medic/terapeut
sofi
un fost prieten imi tot zicea ca sexul conteaza foarte mult intr-o relatie, iar eu credeam ca vorbeste numai prostii pentru ca nu duceam lipsa, iar o prietena imi zicea ca toate problemele se rezolva in pat, acum tind sa cred ca aveau dreptate pt ca acum sincer duc lipsa de asa ceva, iar sotul meu cred ca nu banuieste ca asta ar fi o problema pt mine.Imi doresc sa-mi pot face curaj si sa vb cu el despre asta.Imi este cam jena sa-i zic ca nu ma satisface.
0
12-09-2007, ora 00:00
pasca
Nu este medic/terapeut
pasca
sofi, sa sti ca mie nu-mi este rusine sa-i spun ce ma doare.insa normal ca nu-i convine sa-i reprosez.chiar am dormit multe nopti foarte suparata pe el din aceasta cauza.Din pacate suntem doi orgoliosi si nici unul nu recunoaste cand greseste.Mi-ar place sa ne rezolvam conflictele in pat(inpacarea prin sex), insa el este mult prea obosit sa mai aiba chef de asa ceva.Mereu ii spun ca nu e normal sa fie asa pasiv sexual pt ca nu se elibereaza de tensiune si stres.insa eu zic, eu aud.FOARTE RAR SE MAI PRINDE RUSINEA DE EL.
0
12-09-2007, ora 00:00
sofi
Nu este medic/terapeut
sofi
pasca, crede-ma ca eu am deja multe nopti cand adorm tarziu si ma gandesc cum sa aduc subiectul in discutie, si stiu ca a vem o mare problema pt ca nu conunicam destul dar daca el e fericit asa?eu ce sa-i zic ca vreau mai mult sau mai des?sincer o facem rar, parerea mea, si ca durata !.3 min.mi-e rusine sa-i zic!Dar problema e ca nu se intampla asa ianinte de casatorie si nu era asa indiferent sau obosit.O viata monotona!Cred ca si mama o face mai des!
0
12-09-2007, ora 00:00
pasca
Nu este medic/terapeut
pasca
si eu zic la fel.cred ca si cuplurile casatorite de 25-30 ani o fac mai des.Iar cand te gandesti ca inainte chiar el era cel care facea criza daca el il refuzam.acum nu stiu ce sa-i mai fac ca sa il starnesc.Al tau lucreaza intr-un mediu stresant, toxic, sau ceva de genul?fumeaza si bea multa cafea?si acesti factori ii fac pe barbati atat de pasivi, distrugandu-le apetitul sexual.EU AS INCERCA SA CUMPAR CEVA AFRODISIACE NATURALE SA I LE BAG IN APA MINERALA, TARA SA STIE DAR MI-E FRICA DE EFECTE SECUNDARE.tu, nu te-ai gandit la o solutie?apropos...tu cati ani ai?
0
12-09-2007, ora 00:00
sofi
Nu este medic/terapeut
sofi
ma bucur ca suntem pe aceiasi unda dar nu ma bucur si pt problemele noaste.Eu am 27 si sunt casatorita de 4 luni, ce pot sa mai cred ?el nu bea cafea decat f rar si nu consuma alcool doar fumeaza , si mediul in care lucreaza nu e nici toxic.M-am gandit sa-l sa-l las asa si sa vad cat ar putea sta fara sa facem nimic sau daca m-ar intreba ceva in legatura cu asta.sincer nu stiu ce sa fac !
0
12-09-2007, ora 00:00
pasca
Nu este medic/terapeut
pasca
cu cat o sa-l lasi mai mult, cu atat n-o sa ti-o ceara.Dar conteaza mult(cel putin la mine), sa-l iei cu frumosul si s-ai explici ca nu se poate trai fara.in conditiile in care 2 oameni care se iubesc si dorm in acelasi pat, sa nu se atinga mai profund.Mai nou chiar i-am dat tronful si i-am spus ca poate are o problema de erectie.la care el m-a contrazis, si mi-a demonstrat ca nu e asa...dar parca are AMNEZIE, ca tot uita sa-si faca datoria de barbat.Si..zice ca n-am mila fata de el ca e obosit si ca nu il mai tin picioarele dupa 12 ore de munca.OARE?
0
12-09-2007, ora 00:00
pasca
Nu este medic/terapeut
pasca
cu cat o sa-l lasi mai mult, cu atat n-o sa ti-o ceara.Dar conteaza mult(cel putin la mine), sa-l iei cu frumosul si s-ai explici ca nu se poate trai fara.in conditiile in care 2 oameni care se iubesc si dorm in acelasi pat, sa nu se atinga mai profund.Mai nou chiar i-am dat tronful si i-am spus ca poate are o problema de erectie.la care el m-a contrazis, si mi-a demonstrat ca nu e asa...dar parca are AMNEZIE, ca tot uita sa-si faca datoria de barbat.Si..zice ca n-am mila fata de el ca e obosit si ca nu il mai tin picioarele dupa 12 ore de munca.OARE?
0
12-09-2007, ora 00:00
sofi
Nu este medic/terapeut
sofi
o sa vb cu el si cat mai repede, pt ca nu m-am casatorit sa fiu doar sotie sa fac si sa cresc copii.si tinand cont ca dragostea nu tine o vesnicie.mai tarziu ce ne va tine impreuna?obligatia morala?niciodata.ai drepate cand ai zis ca nu trebuie amanata discutia,.Sotul tau ce varsta are?, ca al meu are 30 si daca acum intampinam problema asta, pai peste 5 ani nu stiu daca imi mai permit sa visez la asa ceva.!cu toata rusinea voi deschide subiectul, si crede-ma ca imi trec mii de variante de raspuns prin minte, pt ca de la o vreme numai la asta ma gandesc.
0
13-09-2007, ora 00:00
rdolyy
Nu este medic/terapeut
rdolyy
Fetelor prin framantarile voastre am trecut si eu, si inca voi mai trece, ma culcam seara cu lacrimi in ochii, ma durea si ma ingrozea lucrul asta, cum am mai spus, nu era neaparat nevoia de sex ci apropierea, afectiunea, imi venea sa urlu de multe ori, eu am si nascut in urma cu 7 luni, am avut si probleme dupa sarcina vre-o 4 luni su s-a putut, dar cand mi-a spus medicul ca pot sa-mi incep viata sexuala, el nimic, bai nu-mi venea a crede ca dupa atatea luni, el nu-si dorea sa se atinga de mine, i-am explicat frumos si delicat ca nu se intampla nimic, ca e totul ok, dar degeaba, il intrebam asa pe departe, care e problema, imi spunea ca ii e frica sa nu raman iar, nefolosind nicio metoda contraceptiva, bun, am fugit la mrdic si am inceput sa iau pilule, si tot le luam si trecuse o luna si aproape doua si tot nimic, cand intr-o seara am izbucnit si i-am spus exact toata problema, a ramas uimit, nu se astepta la reactia mea, nici nu stia ce sa spuna, ba ca e copilul, ba ca e stresat de la servici, nimic concret...m-am gandit ca nu mai are rost sa ma consum aiurea si sa ma invat asa, trecuse luna se intamplase o data, bun, asta e, am zis ca astept urmatoarea luna, acuma ce sa zic, luna asta s-a intamplat pana acuma de vre-o 3 ori, mirare mare.e bine asa, dar stiu ca e doar o perioada, el fiind asa de la bun inceput si vreau sa va spun ca nu are nicio proble si nici cand se intampla nu dureaza doar vre-o3-5 minute, ci chiar 2 ore, va spun sincer, ma mir si eu cum?????dar uite asa a fost tot timpul cand se intampla dura destul de mult...
Eu am tras totusi concluzia ca el e foarte stresat cu serviciu, are un serviciu stresant si cu raspundere mare, la noi se intampla totul in weekend-uri.
Si el are 31 de ani si eu 23, si la noi venit copilul foarte repede, dar nu credeam ca asta sa ne faca sa nu mai simtim ca suntem oameni totusi, sper sa se remedieze cat de cat problemele, va doresc numai bine si stiu prin ce treceti.si tare mi-a fost greu.
0
15-09-2007, ora 00:00
pasca
Nu este medic/terapeut
pasca
OARE SE POATE DUCE O CASNICIE FERICITA, MULTUMITA FARA SEX?NU STIU CUM O FI LA ALTII DAR LA MINE NU PEA E FERICITA.Ca o concluzie, cu ce putem inlocui acest neajuns?Sau cum putem readuce armonia in cuplu?astept raspuns.
0
26-09-2007, ora 00:00
pasca
Nu este medic/terapeut
pasca
fetelor, nimic nou?la mine e la fel de dezastruos.nu mai stiu ce sa ma fac.Nu vrea sex, nici dragoste, pe motiv ca el abia mai sta in picioare si vine foarte obosit si terminat fizic.Pur si simplu e un om terminat, care nu mai vrea nimic decat somn.mereu il provoc, iar el imi spune.facem maine...si tot asa nu exista maine.M-am saturat de atatea insistente din partea mea si ma gandesc serios daca nu cumva a devenit un alt om.sunt foarte dezamagita si suparata.plang merreu...si plang degeaba.
0
26-09-2007, ora 00:00
pasca
Nu este medic/terapeut
pasca
fetelor, nimic nou?la mine e la fel de dezastruos.nu mai stiu ce sa ma fac.Nu vrea sex, nici dragoste, pe motiv ca el abia mai sta in picioare si vine foarte obosit si terminat fizic.Pur si simplu e un om terminat, care nu mai vrea nimic decat somn.mereu il provoc, iar el imi spune.facem maine...si tot asa nu exista maine.M-am saturat de atatea insistente din partea mea si ma gandesc serios daca nu cumva a devenit un alt om.sunt foarte dezamagita si suparata.plang merreu...si plang degeaba.
0
26-09-2007, ora 00:00
pasca
Nu este medic/terapeut
pasca
fetelor, nimic nou?la mine e la fel de dezastruos.nu mai stiu ce sa ma fac.Nu vrea sex, nici dragoste, pe motiv ca el abia mai sta in picioare si vine foarte obosit si terminat fizic.Pur si simplu e un om terminat, care nu mai vrea nimic decat somn.mereu il provoc, iar el imi spune.facem maine...si tot asa nu exista maine.M-am saturat de atatea insistente din partea mea si ma gandesc serios daca nu cumva a devenit un alt om.sunt foarte dezamagita si suparata.plang merreu...si plang degeaba.
0
26-09-2007, ora 00:00
pasca
Nu este medic/terapeut
pasca
fetelor, nimic nou?la mine e la fel de dezastruos.nu mai stiu ce sa ma fac.Nu vrea sex, nici dragoste, pe motiv ca el abia mai sta in picioare si vine foarte obosit si terminat fizic.Pur si simplu e un om terminat, care nu mai vrea nimic decat somn.mereu il provoc, iar el imi spune.facem maine...si tot asa nu exista maine.M-am saturat de atatea insistente din partea mea si ma gandesc serios daca nu cumva a devenit un alt om.sunt foarte dezamagita si suparata.plang merreu...si plang degeaba.
0
26-09-2007, ora 00:00
sofi
Nu este medic/terapeut
sofi
eu am mai mult de o luna si nimic.de discutat nici atat, este prea obosit sa mai si vorbesca.Sincer ma gandesc serios la divort, pt ca nu mai este omul pe care il stiu nici nu vrea macar sa vb cu mine.Cat sta acasa suntem ca 2 staini si daca incerc sa ma apropii de el se enerveaza ca-l deranjez din intimitate.In concluzie am ajuns un ghimpe pt el si nu mai vad rostul relatiei.Cred ca traim in doua lumi diferite.Ofer dragoste si am pretentia sa si primesc.Va urez multa bafta, eu deja am decis ce voi face.Va pup
0
27-09-2007, ora 00:00
rdolyy
Nu este medic/terapeut
rdolyy
Pasca, Sofi imi pare asa de rau eu stiu prin ce treceti si stiu cat e de greu, doar si.sti ca poate uneori ne dorim acea apropiere si ramanem frustrate.e cumplit...

Eu una am ajuns sa spun ca nu se poate asa si eu plangeam de multe ori si ma enervam si disperam, cum poate sa doarma ca boul si sa nu se atinga de tine, iaca poate si inca foarte mult si bine, eu zic sa ma mai discutati cu ei, la mine a dat roade, sunt multumita si daca se intampla si de 3 ori pe luna numai sa fie, ce sa mai zic.
Multa putere.
0
27-09-2007, ora 00:00
pasca
Nu este medic/terapeut
pasca
draga sofi, ce mai faci, cum te simti?Vreau sa soun ca eu nu stiu de ce dar desi seara sunt foarte trista sau suparata, pana a doua zi imi trece si parca iar imi vine sa-i mai dau o sansa.Mi-e greu sa cred ca numai noi 3 suntem in situatia asta..insa altele n-au curajul sa o recunoasca.Nu e lapte si miere fi linistita nici chiar in cele mai adorate cupluri.Eu sper sa fiu la fel de puternica si pe viitor pt ca altfel totul se duce de rapa.Nu e deloc bine ce ni se intampla insa exista lucruri mai grave in lume sau pe lume.
0
27-09-2007, ora 00:00
rdolyy
Nu este medic/terapeut
rdolyy
Exact asta spuneam si eu ca sunt mult mai multe lucruri grele si urate si eu imi doresc sa fie sanatosi si el si baietelul nostru.
La fel si eu seara sunt trista, plang imi spun ca nu-i mai vorbesc, ca nu-l mai ating si uit si iar o iau de la capat, pentru ca in rest e un om minunat m-a ajutat in toate si ma ajuta si cu copilul, nu e violent, deci ce sa cer mai mult...noi in rest ne intelegem super bine, doar la capitolul asta.na.

Chiar am mai discutat cu alte fete si imi spuneau ca la ele e invers, ca ei vor toata ziua si ele nu vor, m-au facut sa cred ca e ceva aiurea cu mine, dar nu cred ca e, sunt om, sunt femeie si cred ca e normal sa-ti doresti ca omul de langa tine sa te doreasca, mai ales ca acum suntem tineri...dar asta e, sanatosi sa fim si ergem inainte.
Va pup si sa auzim de bine.
0
20-10-2007, ora 00:00
Dani79
Nu este medic/terapeut
Dani79
Buna!
Imi pare rau sa spun ca intampin si eu aceeasi problema. Cazul meu e destul de similar cu al lui Sofi. I-am reprosat acest lucru, am incercat prin toate metodele, dar... pur si simplu nu se poate. Nu vrea sa admita ca e o problema, nu vrea sa discute. Nu lipseste doar sexul (care si asa e 1 data la 2 luni), dar nici nu ma atinge si uneori am senzatia ca evita si sa ma priveasca
suntem impreuna de 4 ani si casatoriti de 2. Speram ca cineva avizat, poate un medic, sa ne explice de ce. Nu mai cred in solutii minune, dar as vrea macar sa inteleg.
0
21-10-2007, ora 00:00
pasca
Nu este medic/terapeut
pasca
draga Dani79, imi pare rau si pentru tine, insa in cazul tau mi se pare mult prea devreme sa fiti atat de distanti si indepartati.La mine 5 ani de zile a fost foarte bine, 3 inainte si inca vreo 2 dupa casatorie.S-a schimbat de vreo 3 ani in sensul ca nu mai e dispus sa o facem decat foarte rar.La noi intervine si factorul timp liber, pt ca el nu prea are.Adica e mult timp plecat prin tara cu conttracte si lucrari.dar si asa de 2 ori pe luna o mai facem, ceea ce pt mine e foarte putin, pt el e destul.Vreau sa sti de la mine care sunt mai experimentata si mai in varsta, ca atunci cand barbatul te respinge si mai ales nu te atingr, ceva s-a schimbat(nu vreau sa-ti dau de gandit, dar cu siguranta are pe altcineva, pe langa tine).O sa-i treaca dar tu vei suferi in continuare.Urmareste-i comportamentul, gesturile, hainele eventualele urme(ruj, fire de par, parfum, aranjatul exagerat, ingrijire extrema), dar mai ales indiferenta fata de tine.E PREA DEVREME CA SA TE RESPINGA.SINCER EU CRED CA TOTI BARBATII INSEALA, doar ca unii le impaca pe amindoua fara sa-i afecteze in nici un fel.Ai grija de tine, si astept sa-mi scrii.Te ajut cu ce pot, pt ca si eu sunt trecuta prin suferinta.SUCCES.
0
23-11-2007, ora 00:00
mikyyy
Nu este medic/terapeut
mikyyy
buna, si eu sunt in aceeasi situatie.de 3 ani nu vrea sa facem dragoste, mentionez k nu suntem inca casatoriti, ar vrea sa ne casat.ce ma sfatuiti sa ma despart de el, sau sa merg mai departe?il iubesc foarte mult dar oare se va schimba mai tarziu?el are 28 de ani, eu 27 il doresc din tot sufletul, ma gandesc k mai tarziu imi voi dorii si eu un copil, dar cu cine sa-l fac daca el nu se apropie de mine?
0
30-03-2008, ora 00:00
ayane
Nu este medic/terapeut
ayane
Vreau si eu sa imi expun parerea.Cat de mult va complaceti in situatia asta?Un cuplu e format din doi iar pentru un act sexual tot de doi.Am patit-o si eu la numai 2 ani de casatorie si am ajuns sa imi insel sotul pentru acea atingere la care vad ca tanjiti si voi cum am tanjit si eu.Dragoste cu de-aisila nu se poate.si ganditi-va ca unde pasiune nu e atunci nici dragoste adevarata nu veti gasi.Pasiunea este totul.Am mai scris si pe alte pagini aceste lucruri pentru ca nu sunteti singurele are sufera de aceasta problema.Suntem foarte multe.Deschide-ti bine ochii si nu va irositi anii pentru singura persoana.O sa doara mult dar la urama urmei nimik nu e mai rau decat respingerea.Eu am apelat la un amant care sa ma alinte si sa ma faca sa ma simt femeie iar pentru ca am numai 22 de ani.Si credeti-ma ca nu am ales un om la intamplare.Acum sunt fericita, ba chiar sotul meu a observat ca nu mai trag de el si ca sunt indiferenta si se chinuie din rasputeri sa fim ca la inceput.Dar nu mai vreau eu pentru ca dupa atatea luni fara el m-am indragostit nebuneste de celalalt si nu pot merge pe 2 benzi.
0
30-03-2008, ora 00:00
ayane
Nu este medic/terapeut
ayane
Si la faza cu explicatul hai sa va zic eu cum am facut:m-am imbatat, si i-am zis asa:Nu sunt mama ta, nici sora, nici femeia de serviciu sau menajera sau spalatoreasa, sau un bibelou de prin casa sau o persoana in plus pe canapeaua ingusta.Sunt femeie si vreau sa ma simt femeie, daca tu nu ma faci ma face altul.Si mi-a zis acelasi lucru pe care vi-l zice si voua :ce e prea obosit cu munca.Dar cand ne-am cuplat la inceput nu mai era obosit?Sau a fi casatorit e asa o povara incat abia asteapta sa ajunga in pat.De aceea l-am inselat.Nu cred in oboseala lor cum nu cred ca nu au apetit sexual.Nu ne mai vor pentru ca ne au si ne pot avea oricand.Acest lucru este cauza.Nu mai suntem interesante.Asa ca fetelor fiti barbate si pastrati lacrimile pentru ceva cu adevarat grav.O data pe luna nu este solutia.Asa era si al meu, mai mare deranjul sa ma dezbrac pentru ca mai mult de 3 minute nu dura.Acum se framanta si ma tot intreaba de ce nu il mai doresc dar nu da nici un sem ca el m-ar dori.S-a invatat sa fie rugat si acu daca nu mai e.i s-au aprins iar calcaiele.
0
31-03-2008, ora 00:00
rdolyy
Nu este medic/terapeut
rdolyy
ayane,
intr-un fel te felicit, intr-un fel mi se face frica...la noi a fost alta treaba asa a fost de la bun inceput, nu s-a schimbat pe parcurs, faptul ca a venit si copilul pe lume a contribuit intradevar, dormim in aceiasi camera cu el, dar este unica camera, ca stam intr-o garsoniera, si e oarecum incomod si eu simt asta si el...parca nici eu nu mai pot, imi doresc, dar cand sa se intample parca ma blochez iar el renunta...sunt frustrata, uneori deprimata, dar merg inainte...n-am ce face deocamdata...
0
31-03-2008, ora 00:00
rdolyy
Nu este medic/terapeut
rdolyy
Am citit mai sus un comentariu de al meu si am zis fericita ca s-a intamplat de vre-o 3 ori intr-o luna...ha, ha, a fost un vis frumos, a trecut, sunt iar in cosmar, numa ca incepe sa-mi pese mai putin...nu am sa condamn niciodata femeile care inseala pe motivul acesta, bravo lor, pe mine nu ma lasa constiinta si prejudecatile si mai multe treburi...mama avea o prietena caruia i se intampal ceva asemanator, dar a avut grija de ea si si-a gasit un om care sa-i ofere ce acasa nu gasea...
Adaugă un comentariu / răspuns
37 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici