fara ciclu in pauza de 7 zile...ce sa fac??

07-05-2009
roxxi81
Nu este medic/terapeut
roxxi81
buna ziua!
iau anticonceptionale Novynette de o luna doar; am facut pauza aceea de 7 zile, iar ciclul nu mi-a venit. astazi e a 11-a zi, din a 8a am inceput folia a doua, ciclul insa, nici gand sa apara, desi am simptome premenstruale: dureri de burta, de cap etc. am facut un test de sarcina si a iesit negativ, antibebe le-am luat mereu regulat, nu am omis nici una, nu am luat concomitent alte pastile, nu am vomat. e normal sa fie dereglat la inceput? e posibil sa-mi vina totusi daca am inceput folia a 2a, sau tb sa astept urmatoarea pauza de 7 zile? sunt ingrijorata, pt ca ma tem sa nu-mi deregleze hormonal organismul sau sa nu am alte probleme; mentionez ca le-am luat la recomandarea dr ginecolog
va rog frumos, un raspuns!
2 comentarii
0
07-05-2009, ora 15:02
ghiocel
Nu este medic/terapeut
ghiocel
daca le ai luat corect nu ai de ce sa ti faci griji de o posibila sarcina, da, cred ca este vorba despre o dereglare hormonala, fiecare organism reactioneaza in mod diferit, daca nu iti vine nici a doua luna e bine sa consulti medicul tau ginecolog. numai bine pupici
0
07-05-2009, ora 20:20
roxxi81
Nu este medic/terapeut
roxxi81
multumesc frumos! pupici si de la mine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul