extremitati umede, reci si vinete

06-07-2009
bonibon
Nu este medic/terapeut
bonibon
Buna ziua, de ceva timp fratele meu are mainile- palmele si dosul palmelor si picioarele- labele transpirate si cateodata rosii vinetii, iar acum a inceput sa aiba aceeasi problema si cu urechile. asta se intampla mai ales cand iese din casa. cand era mic a avut suflu sistolic, acum are 20 de ani, a mai fost mama cu el la cardiolog- nu ptr aceasta problema, a facut EKG si de fiecare data medicii i-au spus ca nu are nimic, insa acum ne ingrijoram din nou. mentionez si ca are o fire mai emotiva. va rog, astept un raspuns cat mai repede. este ceva grav? si la ce medic ce specializare se poate face o consultatie? multumesc anticipat
3 comentarii
0
07-07-2009, ora 17:34
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Buna ziua!

Fratele dvs. are simptome specifice mai multor conditii medicale care implica circulatia sanguina, tiroida, inima etc. Va recomand sa consultati un medic internist si un endocrinolog.
Nu va ingrijorati, rugati-va la Dumnezeu si aveti credinta ca totul va fi bine!

Numai BIne!
0
07-07-2009, ora 18:28
bonibon
Nu este medic/terapeut
bonibon
Multumesc mult pentru sfat, Nick, fratele meu va merge la internist si endocrinolog. credeti ca e vorba de ceva grav?
Multa sanatate!
0
07-07-2009, ora 21:04
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Cu mare placere!
Nu stiu ce sa va spun. NU pot sa-mi permit sa va spun ca este grav sau nu. Numai un medic in urma unui consult de specialitate va poate spune cu certitudine cum este starea fratelui dvs. Oricum, indiferent de starea in care se afla, se va face bine. Doamne Ajuta!

Cu multa placere si respect,
NICK;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.