extractie masea minte

11-04-2012
corinalarisa49
Nu este medic/terapeut
corinalarisa49
buna ziua. mi-am extras maseaua de minte acum o saptamana si am luat antibiotice 8 zile-amoxacilina, mai exact, 4 zile am luat chiar inainte sa o extraga si am mai luat inca 4 zile, caci mi-a spus ca am inca puroi la ea, dar nu mi-a facut nici drenaj la ea si nici nu m-i s-a desumflat partea cu maseaua si am vazut ca am pungulite de puroi la ea, asa ca am intepat eu cu o seringa sterila, la recomandarea farmacistei, sa imi curga puroiul...si mi-a curs...dar dureri inca mai am usoare la ea, asa ca, dupa cele 8 zile de antibiotice, care nu au dat rezultate, am mai facut 2 zile de injectabil.ampicilina, si abia dupa injectii m-i s-a desumflat de tot si nu mai am dureri, decat f.usoare cateodata, la frig...dar am ramas cu osul tumefiat, adica nu m-i se mai deschide gura suficient de mult.alaltaieri am fost la stomatolog si mi-a zis ca e normal...ca poate sa revina si dupa o luna la normal..asa este sau ar trebui sa am motive de ingrijorare??? si cum imi dau seama daca mai am sau nu puroi la masea???
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul