extractie masea!

25-05-2008
emy83
Nu este medic/terapeut
emy83
buna,

Am si eu urmatoarea problema...de ieri mi s-a umflat maseau de jos..cu cateva zile inainte am mers la stomatolog sa imi faca o consultatie si sa incep sa merg pt a mi rezolva problemele.Mi a spus ca acesta masea nu mai poate fi salvata pt ca deja nervul este mort, este gaurita toata plus ca nu mai am decat radacina. problema este ca la ea de cateva luni aveam o unflatura mica(cred ca granulom se numeste) care cand si cand se spargea. ei dupa aceasta consultatie stomatologul a spus ca trebuie sa o scoatem..marti eram programata, dara acum ca sunt umflata nu stiu daca o sa mai poata. intrebare este daca am infectie la radacina(pt ca asa a spus medicul ca este acolo si va iesi cand o va scoate) nu este niciun fel de problema daca o scoate?? Stiu ca pana nu se desumfla nu mi-o poate scoate! Este adevarat?? si in cat timp se trage umflatura?? eu de ieri iau augumentin si nurofen, dar vad ca decat putin s a tras.
1 comentarii
0
26-05-2008, ora 00:00
Dr. Cosmin Marin
Stomatologie, Bucuresti, sector 6
Dr. Cosmin Marin
Duceti-va si faceti extractia! Medicul a facut ceea ce trebuie!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul