dupa extractie dentara, in locul dintelui scos a inceput sa apara o pata alba

01-08-2009
laura2602
Nu este medic/terapeut
laura2602
Buna ziua! Joi mi s-a facut o extractie; molarul din stanga sus ( primul de langa canin).Totul a fost ok si nu am dureri mari. Am insa o senzatie de disconfort ca o amorteala si am observat ca in locul dintelui scos a inceput sa apara o pata alba. Este normal?Nu mi-au fost prescrise antibiotice si am luat numai seara nurofen. Va multumesc!
5 comentarii
0
02-08-2009, ora 12:25
drkosta
Identitate neconfirmată
drkosta
nu-i nimic in cateva zile se vindeca
0
06-08-2009, ora 14:43
IceAge
Nu este medic/terapeut
IceAge
Eu as propune sa-i faceti o vizita medicului care a facut extractia...
0
16-08-2009, ora 15:41
llaurflori
Nu este medic/terapeut
llaurflori
va rog frumos dati un rasp, mi-am scos molar din stinga sus si colti de la maseaua de minte din dreapta jos, ambele locuri ma dor foarte rau mai ales locul de la molar.nu prea imi place sa iau pastile.VA MULTUMESC
0
23-08-2009, ora 00:09
Cellina
Nu este medic/terapeut
Cellina
e normal! cheagul de sange care s-a format dupa extractie se face in timp alb si asta ins k se vindeca. dar gingia nu trebuie sa fie alba. dak te doare locul si gingia din imprejurimi este alba du-te la dentist. atentie. daca este alba gingia nu ceva inauntru ce ai zis tu. aia ins k se vindek.bafta multa.
0
12-06-2020, ora 01:34
Alex.a
Nu este medic/terapeut
Alex.a
Buna seara ieri la ora 18 am iesit si eu din cabinetul stomatologului am scos o măsea si cateva resturi toate una lângă alta, nu am avut dureri dupa nici acum nu am.. E cv usor.. dar in gaura rămasă de la măsea acum este cv alb e normal ? Nu ma doare, iau nurofen si augumentin 1000 prescrise de medic pt 5 zile
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Modalități de conservare a crestei alveolare în urma extracției dentare
  •