extractie cu umflatura

04-07-2009
ionescu camelia
Nu este medic/terapeut
ionescu camelia
pe data de 3 07 mi au fost extrase 2 masele pe dreapta sus molar minte jos prima de langa cea de minte cea de jos si tot acolo s a umflat are ceva tare si simt nervul cum avea si un chist ce l a dat afara acum jos sunt umflata simt ca un nerv ce ma irita pana in spatele urechii jos ca o contractie si odurere mica sunt cusuta la ambele extractii au fost facute la maxilo facial de un medic cu experienta ma ingrijorez ca sunt op si cu iodoterapie pt carcinom tiroida in prezent sanatoasa /nu mi a zis cand sa vin pt a scoate firele nici sa iau ceva dar eu am inceput sa iau amoxicilina500 ce pot lua sunt la sat departe de oras medic doar dumineca dar nu stomatolog va rog dati mi un sfat multumesc
3 comentarii
0
04-07-2009, ora 13:39
DR.J
Identitate neconfirmată
DR.J
deci ptr a scoate firele te duci la o saptamana dupa ce au fost facute extractiile.trebuie sa precizezi daca molarii au fost scosi cu operatie.daca ai inceput sa iei amoxicilina ia 5 zile.si dupa o sapt te duci la stomatolog sa-ti scoata firele si intreaba-l si pe el ce nelamuriri ai.

cu repsect Jonel
0
05-07-2009, ora 01:10
Alin21
Nu este medic/terapeut
Alin21
am o biluta in partea dreapta, in interiorul falci, care se misca? ce poate fi?
0
05-07-2009, ora 16:21
ionescu camelia
Nu este medic/terapeut
ionescu camelia
resturile au fost extracte normal cu snestezie locala apoi chistul de jos l a extras ca pe masea e jenant ca nu pot minca din cauza acelui carcel sau nerv care la mestecatie incepe sa se joace pe maxilar si spre ureche multumesc pt sfat multa sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Modalități de conservare a crestei alveolare în urma extracției dentare
  •