extirparea nervului

19-03-2009
cristalaqua
Nu este medic/terapeut
cristalaqua
as dori si eu un sfat, acum o saptamina jumate mi s-a scos nervul la o masea dar dupa 2 zile a inceput sa ma doar rau, am luat calmante, am crezut ca va trece, dar vad ca nu, am luat ketonal dar tot nu vrea intre timp am fost la medic iar mi-a mai curat acolo cu acele ace pe canal, mi-a schimbat si pansamentele acolo, dar tot doare.Nu imi explic de ce, am mai scos si alta data nervi la dinti, masele dar nu m- adurut niciodata asa rau.Doctorul a zis astazi ca poate sa doara si o luna dar nu mi-a spus din ce cauza, cel mai rau doare cand inchid gura si se atinge masea pe masea.Sa fie ceva infectie acolo, intradevar caria a fost ceva mai mare.
2 comentarii
0
20-03-2009, ora 14:47
Dr. Cosmin Marin
Stomatologie, Bucuresti, sector 6
Dr. Cosmin Marin
pot fi mai multe cauze.daca va doare doar cand inchideti gura si faceti contact.e ceva hai sa-i spunem normal...in schimb daca doare f tare si mai tot timpul.atunci ceva este in neregula...ori nervul nu este scos complet...ori infectie.nu ma pot pronunta exact...
0
20-03-2009, ora 14:56
cristalaqua
Nu este medic/terapeut
cristalaqua
va multumesc domnule doctor pt raspuns.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul