extirpare de colon.caut un raspuns

06-02-2008
Sony_21
Nu este medic/terapeut
Sony_21
Buna ziua numele meu este Bogdan...si caut un raspuns. Akum doi ani am suferit o operatie chirurgicala foarte importanta( o sa atasez biletul de externare) http://img178.imageshack.us/img178/2297/doc1qx8.jpg
Dupa aceea la o distanta de 6 luni dupa prima interventie a avut loc cea dea doua interventie chirurgicala care a constat in eliminarea anusului contra naturii si trecerea pe normal...a trecut de atunci aproape un an
La exeternare domnul doctor mia spus sa iau imodiu pentru rarirea scaunilor..am luat o perioada de aproximativ 6-8 luni si apoi am renuntat la el, deoarece am reusit sa controlez scaunul in timpul zilei...dar in timpul noptii, cand dormeam trebuie sa port un scutec pentru ca nu reusesc sa controlez pe timpul noptii scaunul..cu imodium nu am reusit
Se poate gasi vreo solutie un alt medicament sau altceva??pentru ca noapte ma scap pe mine:(
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul