expectoratie groasa

16-01-2013
Mirela90
Nu este medic/terapeut
Mirela90
Buna ziua!!!Sotul meu are 28 ani si are o problema de aproximativ 3 ani! vreau sa va spun ca a fumat de la 15 ani pana la 22-23 ani si acum are 5 ani de cand sa lasat de fumat! iar de atunci scuipa o saliva foarte groasa si trebuie mai tot timpu sa bea apa pentru ca nu poate elimina ce are in gat si tuseste foarte rau!!! de multe ori i se infunda si nasul dar dureri de cap nu are deci nu m-as putea gandi la sinuzita!!!Noi acum locuim in Italia dar vara trecuta a facut o serie de analiza nu mai stiu cum se numeau dar i s-a recoltat saliva si din nas si ni sa spus k are o infectie, a luat un tratament dar nimic!!!Am fost apoi la doctor aici in Italia si ni sa spus ca nu are sinuzita si ca se poate ca din cauza faptului ca sa lasat de fumat sa i se curate plamanii pentru ca atunci cand scuipa scoate niste brobonite galbene urat mirositoare!!!Sper ca am fost destul de explicita!!!Va multumesc si astept un raspuns!!!
1 comentarii
0
03-10-2019, ora 17:08
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Pneumologie, Iași
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Bună ziua! Da, după ce o persoană renunță la fumat, mucoasa respiratorie se reface, proces care are o durată diferită de la individ la individ. O zi liniștită!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.