exocervicita

02-04-2008
eni
Nu este medic/terapeut
eni
buna am 28 ani casatorita la un control ginecologic de rutina s-a descoperit ca am o rana pe col doctorul mi-a facut o electrocauterizare mi s-a dat tratament ampicilina septovag si ovule mi s-a spus sa revin dupa ciclu.in cabinet nu mi s-a explicat nimic doctorul a zis ca nu e grav si a plecat din camera asistenta mi-a scris reteta si cam atat. acum fac tratamentul si dupa 4 zile am dureri nu f mari si am inceput sa sangerez cu toate ca ciclul imi vine peste o saptamana, ce pot sa fac? Tin sa precizez ca in momentul cand mi s-a facut electrocauterizarea docturul nu m-a intrebat daca vreau sa-l fac sau nu ulterior cand am ajuns acasa m-am documentat cat de cat de pe net despre boala si intr-un fel sunt in dilema a facut bine ca mi-a facut electrocauterizare pe loc sau nu? va rog sa ma lamuriti si pe mine
multumesc anticipat.
1 comentarii
0
04-04-2008, ora 00:00
jojolina
Nu este medic/terapeut
jojolina
sal eni...am si eu o problema asemanatoare cu a ta...am inceput intai cu un control ginecologic..papanicolau mia iesit anormal dupa a urmat o colposcopie si un alt test sa vada cu exactitate ce am...ranile sunt provocate de hpv papilloma virus...acum mam programat pt o electrocauterizare totusi iti trebuia o pregatire inainte de asta nu pe loc...la mine pana sa ajung aici a durat cam 2 luni...sa vadem ce o sa urmeze dupa asta clinica la care merg estse victor babes...toate cele bune
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.