exista sanse sa fiu insarcinata?

11-01-2009
cosmina90
Nu este medic/terapeut
cosmina90
mi'am inceput viata sexuala acum..recent.de revelion...Pot sa spun ca ne'am protejat...cel putin asa cred. Defapt..prima prima penetrare a avut loc fara prezervativ, insa eu m'am retras in cateva secunde din cauza durerii...iar dupa prietenul meu si'a pus si prezervativul...si am continuat actul sexual...dupa care..bineinteles..prietenul meu a ejaculat in el. Totusi ma simt foarte speriata...poate din cauza ca nu am experientza.sau nush ce sa zic. Acum am impresia ca ceva nu este in regula...ultima data mi'a venit ciclul in ultima saptamana de scoala..adica in 23 dec...deci de acum ar trebui sa fiu bolnava din nou :-s...am simptomele normale inainte de menstruatie de cateva zile..insa nu mai vine :-s...ma dor sanii..ma doare si burta putin.dar s'a mai adaugat ceva...mananc mai mult decat de obicei, tinand cont ca sunt slabutsa si de obicei mananc foarte putin...acum mi se pare putin ciudat ca mananc mai mult..desi nu este ceva iesit din comun pt ca am mai avut perioade in care aveam pofta de mancare.Sunt foarte stresata deoarece imi este frica de posibila aparitie a unei sarcini...la care nici nu pot sa ma gandesc :((...sunt prea mica si nu imi pot perimite asa ceva:((.as vrea sa stiu cat de multe sunt sansele ca eu sa fiu.insarcinata??? :-s.va rog sa imi raspundeti cat de repede :(
2 comentarii
0
11-01-2009, ora 21:06
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
dacă nu a avut ejaculare neprotejat, nu ai şansă să fii gravidă. să ştii că chiar stresul de a te crede gravidă face să ţi întârzie ciclul
0
25-03-2009, ora 19:03
Vegeta
Nu este medic/terapeut
Vegeta
bne inteles ca nu esti insarcinata ejacularea nu se face in prima " introducere " a penisului !

si cati ani ai ca ai zis ca esti la scoala
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici