exista riscul sa fiu insarcinata?

02-08-2010
vic1986
Nu este medic/terapeut
vic1986
iau anticonceptionale din prima zi de menstruatie, 20 iulie, sambata mi-am luat pilula la aceeasi ora ca intotdeauna, seara, dupa aceea la maxim 20 de minute am avut un scaun moale. in seara aceea si in dimineata urmatoare am facut sex neprotejat, exista sansa sa raman insarcinata?
3 comentarii
0
03-08-2010, ora 12:22
crystyna.cryss
Nu este medic/terapeut
crystyna.cryss
Buna dak ai facut sex neptotejat pana sa iei anticonceptionalele poti sa fi insarcinata sau dai ai uitat vreo pastiluta sh ai facut sex.simtomele de sarcina apar la cel putin 2 saptamani iar legat de scun va fi ff tare.pentru a fi protejata de anticonceptionale treb sa iei 7 zile sh dupa sa intreti relatii sexuale, altfel lu esti protejata.
0
03-08-2010, ora 20:16
vic1986
Nu este medic/terapeut
vic1986
Nu am facut sex neprotejat pana sa iau anticonceptionale!
Nu am uitat sa iau nicio pastila, le iau in fiecare seara la aceeasi ora!
Am citit pe internet ca scaunul moale (diareea) la mai putin de 4 ore dupa ce iei pastiluta afecteaza absortia substantelor din pastiluta.
Asta este ceea ce am patit eu am avut un scaun moale la aproximativ 30 de minute dupa ce am luat pastiluta sambata seara.
0
04-08-2010, ora 15:59
crystyna.cryss
Nu este medic/terapeut
crystyna.cryss
nush nik de asta dar eu iau anticonceptionale din ianuarie sh beau ceaiuri de slabit deci.( scaunul moalemereu) dar nu am avut probleme.nush.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Sunt însărcinată?
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  •