exista riscul sa fi ramas gravida ?

28-01-2010
deea_andreea1
Nu este medic/terapeut
deea_andreea1
am avut contact sexual in urma caruia am luat pastila de a doua zi.la 4 zile am avut un alt contact in urma caruia prezervativul s-a rupt. nu am luat pastila din nou din cauza riscurilor iar la 4 zile mi-a venit. e posibil sa mai fi ramas gravida ? acum am sanii destui de tari si ma gandesc sa nu fie un semn..
12 comentarii
0
29-01-2010, ora 22:23
LadyBug26
Nu este medic/terapeut
LadyBug26
primul contact sexual poate fi scos din discutie, avand in vedere ca ai luat pastila. al doilea nu stiu ce sa zic. din moment ce tia venit, nu cred ca ai de ce sa iti faci griji.cand trebuia sa iti vina?
0
01-02-2010, ora 15:15
deea_andreea1
Nu este medic/terapeut
deea_andreea1
ma gandeam sa nu fie sangerarea din cauza pastilei sau asa ceva..mi-a venit cu vreo 5 zile inainte
0
03-02-2010, ora 11:41
Bau-Bau
Nu este medic/terapeut
Bau-Bau
Buna! Am 18 ai si cateva luni..am o relatie serioasa de 1 an si ceva timpulet...mi-am pierdut virginitatea de curand...insa am facut o prostie..s-a intamplat :( din prostia noastra o data sa o facem neprotejat...bine..tin sa mentionez a tinut destul de putin...nici macar nu s-a terminat (deloc) dar imi fac griji pt acel lichid seminal..Apropo era in ziua in care mi-a trecut menstruatia...mie mi-a venit pe 29 dec si mi-a trecut in 1 ian pe zi..iar seara s-a intamplat nefericitul eveniment...Mi-am facut 2 teste..amandoua au rezultat negativ.acum a trecut o luna..menstruatia trebuia sa vina de 3 zile..dar nimic :| si nu am niciun semn cum ca as fi..sau n-as fi...deci va rog spuneti-mi..ce sanse am? ( de obicei menstruatia mea este regulata vine tot asa intre 29-1) :-?? va rog ajutati-ma ca de o luna ma stresez...uneori nu dorm noptile...plang..nu stiu ce sa mai fac...sunt prea stresata si numa la aia ma gandesc :(..HELP ME! Multumesc!
0
03-02-2010, ora 11:52
Bau-Bau
Nu este medic/terapeut
Bau-Bau
Tot eu sunt...apropo..am nevoie de orice sfat dar mai ales din partea unui MEDIC specializat !
0
03-02-2010, ora 19:18
deea_andreea1
Nu este medic/terapeut
deea_andreea1
de ce nu iti faci un test de sarcina ?
0
03-02-2010, ora 19:47
Bau-Bau
Nu este medic/terapeut
Bau-Bau
am mentionat ca am facut deja 2 TESTE si au iesti NEGATIV :| si nu am nici un simptom desi dupa o luna treb sa apara..pur si simplu nu vine mens..:( deci?! ceva chist o fii?
0
03-02-2010, ora 22:30
deea_andreea1
Nu este medic/terapeut
deea_andreea1
cred ca cel mai bine ar fi sa te duci la ginecolog, daca s-a intanmplat ceva ar trebui sa stii din timp.desi daca 2 teste au iesit negativ, cred k e imposibil sa fi ramas gravida..cel mai bine e sa mergi la gineccolog parerea mea.
0
03-02-2010, ora 23:54
Bau-Bau
Nu este medic/terapeut
Bau-Bau
voi merge saptamana viitoare dar...tot cu emotii sunt..si dimineata ma trezesc cu speranta sa fi venit peste noapte..dar nimic...orice sa fie dar nu bb...tu?pana la urma? ce s-a int? aveai ceva sau ai tras o sperietura buna?
0
03-02-2010, ora 23:59
deea_andreea1
Nu este medic/terapeut
deea_andreea1
doar o sperietura zdravana.azi pe seara mi-am facut un test de sarcina si a iesit negativ iti dai seama am fost super usurata.o sa fie bne fi optimista :)
0
04-02-2010, ora 00:02
Bau-Bau
Nu este medic/terapeut
Bau-Bau
Incerc sa fiu..pe cat posibil..cat pot nah si eu...e inevitabil sa nu te gandesti..cel putin nu pana nu ai raspunsul sigur 100% nu doar...sperante desarte :P oricum ma bucur pentru tine ca ai scapat :D lucky girl...sper sa fiu si eu la fel de lucky in toata situatia asta :)) chiar am nevoie sa se termina odata cu stresu si sa revina totul la normal :D ms de incurajari :*
0
04-02-2010, ora 00:04
deea_andreea1
Nu este medic/terapeut
deea_andreea1
cand m-am dus sa iau testul nu avea tipa de la farmacie sa-mi dea rest.si ii spun lasati asa sa fie cu noroc :)))o sa fie bine :) o sa vezi.dar dute la ginecolog
0
04-02-2010, ora 00:05
Bau-Bau
Nu este medic/terapeut
Bau-Bau
Sapt viitoare voi avea programare...Doamne Ajuta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •