exercitii de recuperare in urma fracturii de calcaneu

27-05-2009
batman
Nu este medic/terapeut
batman
am cazut de la aproximativ 6 metri, ajuns la spital am fost diagnosticat cu fractura de calcaneu.Am tinut piciorul in ghips cam 6 sapt, acum urmez un program de fizioterapie-dar din cauza unor circumstante nu pot sa fac decat niste exercitii aksa, as vrea sa stiu ce exercitii imi recomandati si tratamente
2 comentarii
0
07-08-2010, ora 15:20
mary_7621
Nu este medic/terapeut
mary_7621
buna ziua. sotul meu a suferit pe data de 28 mai o fractura de calcaneu sting.a avut piciorul in gips pana acum doua saptamini.de doua saptamini ia dat gipsul jos.am facut alte radoigrafi si medicul ortoped nea spus ca sa consolidafoarte bine calcaneul, si de acum poate sa inceapa sa puna piciorul in pamint putin cate putin.intrebarea noastra este de ce este unflat la glezna si ce proceduri de fizioterapi trebuie sa faca.iam dat local cu un antiinflamator, fastum gel, am facut bine sau nu.domnule doctor va rugam frumos sa ne raspundeti si noaua.va multumim mult.cu stima si respect fata de dumneavoastra mary, ,.
0
14-09-2010, ora 08:53
shaq
Nu este medic/terapeut
shaq
cum merg exercitiile? am acceasi pb si am inceput exercitii de kinetoterapie. Edemul s-a desumflat?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.