exeme si umflaturi care ma manaca

12-07-2009
mirza
Nu este medic/terapeut
mirza
BunA ziua.Am 18 ani si sunt plecata din tara in statele unite de o luna...de o saptaman pe corp mia aparut o egzema primele zile a inceput pe picioare ca nijte bube tari dar care aveau numai basici si ma mancau dupa care a inceput smai apar exeme pe corp rosi ma manaca si mi-au aparut pe urechi foarte multe pe brate si pe picioare dela genunchi in sus.Noapte pe palme imi apar ca nijte umflaturi tari carema manaca.in talpa de asemenea si simt si ca si cuma ma inteapa...este o alergie ????sau intoxicatie ??ce ar putea fi???Ma manaca..va rog frumos daca imi putetzi spune ceva despre aceasta.va sunt recunoscatoare.multumesc.
2 comentarii
0
19-07-2009, ora 16:35
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Probabil ca este o reactie alergica.
0
19-03-2012, ora 22:21
gabriel l
Nu este medic/terapeut
gabriel l
buna seara. am si eu o problema, anul trecut mi-a aparut pe talpa piciorului stang, pe partea stanga o umflatura ca o piscatura care ma manca foarte tare, apoi s-a extins si ma manca din ce in ce mai tare. am mers la doctor mi-am facut analizele din care reiesea k am o inflamatie, ceea ce sa si vedea. mi-a dat tratament cu antibiotic si antialergic si mi-a spus k am 'celuluita' nu mai stiu cum. am luat tatamentul si mi-a mai trecut dar nu detot intr-un final mi-a trecut asa de la sine, dar dupa ce mi-au aparut ca niste basici cu apa pe care le spargeam. acum iar au inceput mancarimile exact in acelasi loc si in seara asta mi-a aparut ca o piscatura. nici nu stiu ce sa cred k este si nici la ce medic sa apelez, adica ce specializare. v-as fi recunoscator daca mi-ati da un raspuns. multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.