eutiroidia sau hipotiroidia pana

23-04-2010
ionescu camelia
Nu este medic/terapeut
ionescu camelia
sunt op de doi ani tiroidectomie totala dar de un timp ma ingras neexplicabil 10 kg in 2luni fara a sari calul cu alimentatia fara grasimi doar carne de pui si peste multe legume mult ceai, anghinare, sunatoare, cicoare, menta, iau simvastatina pt colesterol, omega3, si novotyral 100mg, pt lipsa tiroideila eco mi a iesit ficat intens steatozic si 2 noduli fibromatosi uter.cat timp luam novotyral 125mg analizele tgp 34 tsh 0, 1 acum dupa o pauza de medicatie iau novotyral de 100mg analizele sunt asa:tg0, 215, ft4este13, 37, tsh0, 814, tgp85, 53, colesterol total seric 224.vin cu rugamintea de a mi spune am nevoie de un tratament pt a avea mai putina grasime in ficat, sau doza de novotyral sa fie mai mare?mentionez ca atunci cand doza era mai mare eu ma simteam mai bine am si lipomatoza niste noduli de grasime, folosesc in fiecare dimineata cate o lingurita malcerat de papadie cu tot cu radacina cu miere.pana la urmatorul control mai am de asteptat vreo 2luni..va multumesc
3 comentarii
0
23-04-2010, ora 17:11
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Mergeti la un medic homeopat. Ingrasatul nu provine de la mancare ci de la hormonii dereglati de op si de medicamentelele pe care le luati.
0
23-04-2010, ora 17:16
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
In plus: cine are tiroida scoasa are automat calciul ionic dereglat si acest lucru duce automat la ingrasare. Aceasta deregkare se poate regla destul de bine cu ajutorul unui remediu homeopat Calcarea carbonica CH7 sau CH9 (9 este mai puternica decat 7). Se suge zilnic cate o granula sub limba mai multe saptamani.
0
24-04-2010, ora 20:01
ionescu camelia
Nu este medic/terapeut
ionescu camelia
multumesc sper sa mi dea cineva un raspuns si de ce creste valorile ficatului oricum multumesc din suflet
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.