este spotting sau nu??

17-10-2011
lauritta92
Nu este medic/terapeut
lauritta92
am avut in sfarsit mestruatie dupa3 luni in care aceasta a lipsit.am terminat pastilele si acum doctorul mi-a recomandat sa iau anticonceptionale karissa.le-am inceput in prima zi de menstruatie...m-am sistit un pik rau de la ele cateva zile akm mi-e mai bine..problema mea este k ciclul mi s-a terminat akm 6 zile dar in fiecare zi ramane pe protejslip o pata maro nu e foarte mult dar e...nush ce sa fie din cate am citit este spotiing.dupa cat timp ar ttrebui sa ma ingrijorez de situatia asta?un rasp va rog frumos :D
1 comentarii
0
18-10-2011, ora 08:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Este spotting: o reacţie adversă frecventă, dar lipsită de gravitate, a anticoncepţionalelor. Din fericire, în aproape toate cazurile situaţia se normalizează la al doilea sau al treilea blister, fără a fi nevoie de alte măsuri.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul