este posibil sa fie gresit testul hiv ?

11-12-2012
unomsimplu
Nu este medic/terapeut
unomsimplu
buna ziua. va rog sa ma ajutati cu un raspuns... am facut un test hiv de curand care mi'a iesit negativ... testul l'am facut deoarece acum vreo 2 ani am avut un contact sexual neprotejat... acum stau si ma gandesc... trecand 2 ani cel putin anticorpii ar trebui sa iasa la test nu ? cei de la clinica au spus ca s'a folosit metoda ELISA.. e posibil sa fie gresit ?? pe buletinul de analize scria in felul urmator... : Hiv 1, 2 NEGATIV... sa mai repet testul la alta clinica ? Va multumesc anticipat !
5 comentarii
0
11-12-2012, ora 08:42
alex0333
Nu este medic/terapeut
alex0333
testul hiv se face dupa 6 luni de la ultimul contact.nu mai are rost sa il faci, nu ai nimic!
0
11-12-2012, ora 09:12
unomsimplu
Nu este medic/terapeut
unomsimplu
multumesc pentru raspuns alex... Problema mea este ca mi-a ramas in minte chestia asta si nu mai pot s-o scot deoarece ma simt ca si cum as avea o mica raceala adica putin curge nasu de mai bine de 2 luni, un ganglion la gat mic, nedureros dar prezent. Stau si ma gandesc, nu cred ca e posibil sa nu faca testu clinica nu ?... Cred k trebuie sa vizitez u psiholog...deja ma macina prea tare problema asta deoarece acum mai sunt si insurat am 28 de ani...si mie frica sa n-o fi infectat si pe nevastamea...din cauza asta imi tot bat capu.
0
11-12-2012, ora 11:46
alex0333
Nu este medic/terapeut
alex0333
stai linistit fiindca nu ai nimic.si eu am patit asa ceva de la o prostituata si am facut testul de 3 ori.banuiesc ca este ceva psihologic
0
11-12-2012, ora 13:17
unomsimplu
Nu este medic/terapeut
unomsimplu
ce sa zic multumesc pentru tot...oricum de acum incolo m-am lecuit.nu mai am nevoie de aventuri.casa, masa si nevasta. Multa sanatate ! Numai bine
0
11-12-2012, ora 15:21
alex0333
Nu este medic/terapeut
alex0333
si eu m-am lecuit, ms la fel!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.