este normal sa nu se vada embrionul la 7 saptamani de sarcina?

15-03-2012
miruna25sorina
Nu este medic/terapeut
miruna25sorina
Buna ziua. Sunt foarte ingrijorata! Locuiesc in Londra si anul treut in decembrie am aflat ca sunt insarcinata m-am dus la doctor in feb pe 1-2 si la eco mi-au spus ca nu se vede embrionul ( se vedea numa sacul yolk 4.0 mm si sacul gestional 24.7) mi-au spus sa ma intorc in 10 zile. Dupa 10 zile mi-au zis ca am pierdut sarcina asta pe 10 feb. Apoi un an de zile am tot incercat sa raman insarcina si am reusit pe 23 feb am facut test s a iesit pozitit. Ultimul cm a fost p 22 ianuarie. Problema este urmatoare luni (13 martie) am fost la spital si la ecograf (intravaginal )sa intamplat aceeasi chestie ca anul trecut. Au vazut numa sacul yolk 3.1 mm si sacul gestional 26.0 mm si ei au spus ca am 7 saptamani si o zi de sarcina este normal sa nu se vada embrionul la 7 saptamani? Este posibil sa patesc ca anul trecut? Ne dorim foarte mult un copil. Menstruatia nu este regulata deci e pozibil sa se fi implantat mai tz? Miercuri trebuie sa ma duc iar la ecograf si sunt f speriata. Va rog sa imi raspundeti! Multumesc! A si am 24 de ani!
9 comentarii
0
15-03-2012, ora 20:14
miruna25sorina
Nu este medic/terapeut
miruna25sorina
Chiar nimeni nu stie sa imi raspunda la intrebare :( astept in continuare sper ca cineva sa ma ajute.
0
15-03-2012, ora 21:03
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Miruna stai linistita, orice este posibil...ar fi trebuit sa se vada, dar..ai rabdare, nu este nimic grav...cu siguranta se va vedea la urmatoarea ecografie.sarcina nu este un lucru STAS, nu evoluiaza la fel la toate femeile.
Iti doresc sa ai sarcina usoara si sa dai vesti.
0
16-03-2012, ora 04:48
miruna25sorina
Nu este medic/terapeut
miruna25sorina
Multumesc de incurajare Vasi-viorica sper din tot sufletul sa fie asa si miercuri sa-l vad ca e acolo cumintel.
0
14-07-2012, ora 01:59
p_andra
Nu este medic/terapeut
p_andra
la mien la echo, la 6 sapt, se vedea pe ecran doar sacul, si un punct mic alb prins de sac pe partea cu uterul.. cam atat.. uita'te cum se vede si la tine... :)
0
14-07-2012, ora 02:10
miruna25sorina
Nu este medic/terapeut
miruna25sorina
Era bn bebe nnu se vazuse se ascundea.Acuma am 25 sapt, e baietel creste s e f vioi. Oricum ms pt raspuns.
0
14-07-2012, ora 02:24
p_andra
Nu este medic/terapeut
p_andra
np, sa fie bine in continuare... :)
0
01-02-2016, ora 16:34
geanina001
Nu este medic/terapeut
geanina001
Buna ziua, trec printr-o situatie delicata si nu stiu cum sa o abordez, as avea o sarcina de 6 saptamani(de la prima zi a ultimului ciclu), am mers astazi la ecograf transvaginal insa nu se vedea decat saculetul gestational de 1 cm si vezicula vitelina de 1, 4 mm, nu si embrionul si sunt extrem de speriata. Medicul mi-a recomandat repetarea ecografiei peste 1-2 saptamani. Mentionez ca acum 2 luni si jumatate am mai pierdut o sarcina fiind prima din viata mea, din cauza faptului ca a fost o sarcina fara embrion. Sunt disperata si trista :(( la voi cand s-a vazut embrionul ? Multumesc
0
04-04-2017, ora 18:11
Alin Ion
Nu este medic/terapeut
Alin Ion
Sotia mea a facut un test de sarcina care a iesit pozitiv, apoi la cateva zile am fost la control iar medicul in urma ecografiei si a ultimei menstruatii i-a spus ca sarcina are 4 saptamani apoi a efectuat HCG din sange. Ca sa-ti raspund la intrebare, eu cred ca la 7 saptamani ar fi trebuit sa se vada, dar cel mai concludent este HCG-ul.
Iti las un link unde poti citi despre dezvoltarea embrionului. -----*

(*modificat de admin)
0
19-04-2017, ora 21:34
Mada si Alex
Nu este medic/terapeut
Mada si Alex
Buna ziua, sunt tare nelinistita..am stari de voma...o foarte mare oboseala, ameteala, si tin sa precizez ca mia venit cm pe 15 aprilie doar o zi si in cantitate foarte mica si o culoare de rosu deschis un pic, dupa o secretie si sa oprit...trebuia sa.mi vina pe 23 aprilie..este posibil sa fiu insarcinata?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Săptămâna 7
  •