este necesara operatia?

12-06-2013
monica50
Nu este medic/terapeut
monica50
BUNA ZIUA,


Am intrat pe net in speranta ca voi gasi un raspuns de care am foarte mare nevoie.Asa am dat de adresa dumneavoastra de emaill.Sa nu va retin voi trece la subiect.
Sotul meu in viresta de 56 de ani, a avut de nenumarate ori crize de spate care i-au trecut la medicamentatia data de medicul de familie, insa de o saptamina jumatate durerile s-au accentuat, iar joi pe 7.06.2013 am fost nevoiti sa mergem la neurochirurgie.Acesta i-a dat sa faca CT.La citirea CT, I-a zis ca il asteapat la operatie de luni (adica ieri).Sotului ii e frica si tot spera sa nu fie nevoie(durerile nu i-au cedat nici la piafen,.Il doare mijlocul, coboara pe fesa dreapta, la genunchi si in talpa, aici coboara dor in criza mare.Va dau mai jos rezultatul CT(facut la Spitalul militar din Pitesti) si a-s dori daca nu va suparati un sfat si riscurile la care se supune fara operatie, pentru a-l convinge ce trebuie sa faca.

Scolioza lombara dextroconcava

Osteofite lombare L3-L5

Pensarea spatiilor iv.L4-L5 si L5-S1

Hernie de disc medio-laterala stinga la L5-S1

Protruzie discala mediana la L4-L5

Articulatiile sacro-iliacr normale

Artroze intervertebrale lombare.

Daca nu va suparati as dori un raspuns cit de urgent puteti.Va multumesc anticipat si va doresc multa sanatate!

Doamnea ajuta!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.