este din nastere s-au are o alta cauza?

25-03-2009
gaidurov nicoleta
Nu este medic/terapeut
gaidurov nicoleta
de cand ma stiu am avut dureri de cap si ameteli cu pierderea vederii, transpiratie rece si aproape pierderea cunostintei ( am 41 ani), inainte era suficient sa ma asez si imi reveneam.De vreo 3 ani ma simt foarte rau, ma doare capul zilnic, am facut crize care sunt din ce in ce mai de lunga durata cu ameteli care nu se mai termina, au aparut si stari de voma si deja nu mai trec nici dupa 12 ore si a inceput sa-mi fie frica sa plec de acasa.Am mers la doctorI si dupa fel de fel de tratamente, infiltratii care nu dadeau nici un rezultat si dupa ce mi-am pierdut si auzul cu urechea dreapta am mers la Panduri si mi-a dat sa fac un IRM, unde mi sa spus ca "ARTERA CEREBELOASA MIJLOCIE DREAPTA CE VINE IN CONTACT CU NERVII 8 DE PARTEA DREAPTA IN PORTIUNEA INTRACISTERNALA;ANSA MENTIONATA PATRUNDE MINIM IN CAI;CATEVA SPOTURI HIPERSEMNAL T2 SI FLAIR, FARA RESTRICTIE DE DIFUZIE, DISEMINATE IN SUBSTANTA ALBA EMISFERICA, DISTRIBUITE PREDOMINANT SUBCORTICAL, SINUZITA MAXILARA SI ETMOIDALA DE PARTEA STANGA "URMEZ TRATAMEN DE 1 AN CU BETASERC, BILOBIL, SERMION SI ALTELE DAR PARCA NU-SI MAI FAC EFECTUL.Va rog sa- mi explicati si mie ce inseamna aceasta, ce ma va astepta in viitor, daca se poate agrava boala si daca ar trebui sa tin si un regim alimentar pentru a nu se ingrosa sangele si a nu mai circula corespunzator.As putea suferi un atac cerebral? Mi s-a spus ca singurul remediu este operatia dar are implicatii foarte mari si nu risca.ESTE ADEVARAT ?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.