este cu adevarat necesara indepartarea polipilor nazali ?

04-07-2010
madalina machidon
Nu este medic/terapeut
madalina machidon
baiatul meu de 5 ani sforaie noaptea, inspira greu ca si cum nu-i ajunge aerul, am fost la ORL si d-na dr. mi-a spus ca are polipi si trebuie scosi. Baiatul are mai mereu amigdalele mari si rosii, desi nu iese nimic la exudat. Ziua respira bine, nu vorbeste nazonat. Va rog sa ma sfatuiti pentru ca mi-e teama de operatie deoarece am vazut mai multi copii care au fost operati si nu sunt mai bine.Este cu adevarat necesara aceasta operatie sau exista un tratament deoarece dna dr nu mi-a recomandat nici un trat. ?Astept raspunsul dvs, va multumesc
4 comentarii
0
04-07-2010, ora 22:12
andreil
Nu este medic/terapeut
andreil
Va recomand sa mergeti la un medic homeopat caci numai cu homeopatia se poate elimina dispozitia la polipi si e in stare sa-i elimine de durata fara operatie. Daca imi spuneti din ce oras sunteti va pot ajuta cu o recomandare de doctor.
0
04-07-2010, ora 22:15
madalina machidon
Nu este medic/terapeut
madalina machidon
Bacau
0
04-07-2010, ora 22:31
andreil
Nu este medic/terapeut
andreil
Puteti sa incercati la http://www.romedic.ro/cabinete/Homeopatie/Bacau/. V-am lasat si un mesaj privat cu mai multe date, se poate vedea de la Modificati profilul dvs, daca nu reusiti sa-mi spuneti.
0
06-07-2010, ora 21:52
madalina machidon
Nu este medic/terapeut
madalina machidon
multumesc pentru mesaj, am facut programare la dna dr homeopat, dar lipseste pana pe 12 iulie, multumesc, va tin la curent cu tratamentul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Hipertrofia adenoidiană are cauze genetice și virale, potrivit unui nou studiu
  •