ati mai folosit Espumisan?

07-12-2009
corni
Nu este medic/terapeut
corni
buna mamici.care ati folosit ESPUMISAN?(picaturi de colici) mi la recomandat si mie cineva dar nu i-am dat bebelusului.daca ati folosit careva trimiteti-mi si mie un raspuns daca sa ii dau sau nu.
bebe are 3 saptamani.

multumesc
4 comentarii
0
07-12-2009, ora 12:24
myreille
Nu este medic/terapeut
myreille
buna, corni! Vezi ca ti -am trimis un mesaj privat.da click pe numele tau si il vei vedea
0
07-12-2009, ora 13:46
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
espumisan absoarbe bulele din aer care sunt în intestin şi în acest fel ajută tranzitul şi împiedică balonarea şi colicile la bebeluşi. este bun şi pentru copii, depinde de la copilaş la copilaş cum reacţionează, la unii are efect benefic şi reduce colicile- la alţi copilaşi nu are niciun efect. Ai putea încerca cu încredere

Multă sănătate!
0
08-12-2009, ora 11:03
corni
Nu este medic/terapeut
corni
multumesc
0
11-03-2010, ora 20:52
nerujam
Nu este medic/terapeut
nerujam
eu am incercat si sab simplex in paralel cu espumisan inca din prima saptamana si acum la 5 saptamani am constatat ca esp. e mai eficient asa ca am renuntat la celalalt
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Noi cercetări pun sub semnul întrebării ce știam până acum despre plânsul copiilor
  •