esofagita de reflux

05-08-2011
nicolaitza
Nu este medic/terapeut
nicolaitza
Buna ziua,
De foarte multi ani am proleme cu o gastrita hiperacida(acesta a fost diagnosticul tot timpul la razele cu bariu ).De aproape 2 ani mi-a iesit la analize prezenta a helicobacter pylori.Am urmat schema de tratament cu antibiotice de 3 ori.Nici un rezultat.(Am inceput si tratament naturist de ceva timp).Ultimul diagnostic dat la orl este de esofagita de reflux si de asemenea o ciuperca de care nu pot scapa.Limba mea toata este alba si am arsuri in gat si pe esofag.Iau nexium dimineata si sera de 20mg si redigest no-spa dupa mesele de pranz si seara.Gargara cu citrolin, strepsils si aplic un badijonaj bucal recomandat de medicul ORL.Mentionez ca regim alimentar tin de cativa ani.Nu beau cafea, nu fumez, nu mananc grasimi, prajit, legume crude.Nu mananc dupa ora 20.Tot degeaba.Am inceput sa iau si dicarbocalm.Parca ma arde si mai rau.Nu stiu ce sa mai fac.Ce investigatii sau analize sa mai fac?Poate ma sfatuieste o persoana in domeniu.
1 comentarii
0
23-09-2011, ora 12:19
camelia81
Nu este medic/terapeut
camelia81
BUna nicolaitza. sunt cam in aceeasi situatie cu tine..daca vezi mesajul poate ma ajuti si pe mine cu niste indicatii in ceea ce priveste alimentatia. mersi. O zi buna.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.