escapelle si calciu gluconic

19-09-2012
tinaenw
Nu este medic/terapeut
tinaenw
buna seara, desi citesc forumul de foarte mult timp, abia acum mi-am facut un cont. problema mea, ca a multora se pune asa: prezervativul s-a rupt, de 2ori, prima data am observat abia dupa ce el ejaculase. am luat escapelle la vreo 9-10 ore de la intamplare, numai ca eu am luat inainte 3 fiole de calciu gluconic (seara- dimineata- seara - incidentul cu prezervativul a acut loc in urmatoarea dimineata). la o zi dupa ce am luat escapelle a aparut spottingul, iar dupa 3 zile menstruatia (falsa sau nu, nu imi dau seama pt ca data coincide cu cea a menstruatiei mele normale care oricum oscileaza lunar cu 3-4zile). pe scurt, intrebarea mea este: ESCAPELLE POATE AVEA REACTII ADVERSE/ NU ISI VA FACE EFECTUL DIN CAUZA CALCIULUI GLUCONIC? farmacista a zis ca nu-i nicio problema, dar nah... cred ca pe toate ne sperie posibilitatea ca si contraceptia de urgenta sa dea gres din varii motive...
multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul