eroare medicala !!!!!!!!!!!!

14-02-2012
cazanca
Nu este medic/terapeut
cazanca
Bine v-am regasit! De data aceasta nu am sa va intreb nimic ci am sa va relatez o intamplare traita de mine de curand in ideea ca poate pot ajuta si alte persoane. Am avut o perioada de timp dureri ale sternului fapt ce m-a facut sa-mi incep niste investigatii. Fumatoare fiind am inceput cu plamanii. Citind filmul pneumologul mi-a zis ca vede o pata alba ceea ce ar insemna un nodul solitar pe plaman. Am fost devastata si am inceput sa-mi fac toto felul de ganduri.In continuare am mers si la cardiolog tot pentru durerea in piept. Acestuia i-am aratat si filmul cu plamanii si diagnosticul pneumologului. Cardiologul a studiat filmul si a descoperit simetric.pe celalalt plaman o pata identica cu prima. parerea lui a fost...stupoare...! mameloanele sanilor sant vizibile in film! Am strigat de bucurie si descatusare dupa 2 saptamani de teroare si ganduri macabre! In sfarsit. dupa alte investigatii concluzia este ca cele doua pete diagnosticate de pneumolog ca noduli solitari erau mameloanele mele! Nu am mai avut puterea sa acuz medicul pneumolog care mi-a dat viata peste cap doar i-am multumit cardiologului care m-a facut fericita! Deci atentie unde mergeti sa va cititi radiografiile si nu abordati numai un medic ! In legatura cu durerile de stern, ele vin de la glanda tiroida pe care acum o tratez! Multa sanatate va doresc!
2 comentarii
0
14-02-2012, ora 22:21
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna seara,
si eu am patit la fel acum 5 ani..si
TOT un dr. cardiolog si f. bun diagnostician...mi-a recomandat un consult endocrinologic...
da, au fost micute probleme pt. care,
iata urmez un tratament zilnic pt. tiroida.

Felicitari ca ai scris..POATE le foloseste si altor "pacienti".
sanatate!!!
0
15-02-2012, ora 14:19
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Mamei mele i s-a spus ca are cancer in urma unui chiuretaj biopsic si i s-a recomandat operatia insa a refuzat-o. Dupa 3 luni a mai facut niste teste care i-au aratat ca nu avea absolut nimic... Totul s-a intamplat in anul 2000, iar pe rezultatul de la chiuretajul biopsic spunea clar ca are cancer.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.