era sa mor de la un antinevralgic.

10-08-2010
mariasefa99@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
mariasefa99@yahoo.com
acu 2-3 ani in urma nu mai stiu pt ce durere nu mai retin am luat un antinevralgic imediat am simtit dureri agresive in piept in cosul pieptului si in mana stanga si parca ma durea si inima de atunci nu am mai luat ieri avand niste dureri de dinti am zis hai sa iau un antinevralgic ca poate atunci a fost de la altceva. dar surpriza mare aceleasi dureri agresive in piept care raspundeau in spate si pe mana stanga. nu stiu ce se intampla? oare nu am voie sa iau sau cumva sufar cu inima? din cauza antinevralgicului sa am durerile acestea? sincera sa fiu nu cred ca am sa mai iau vreodata. am tras o spaima ingrozitoare.
2 comentarii
0
10-08-2010, ora 19:30
millidoc40
Nu este medic/terapeut
millidoc40
cred ca faci foarte bine daca renunti la aceste medicamente care ne pot face mai mult rau decat bine. gaseste o alternativa de tratament mai putin agresiva pentru corpul tau.
0
16-08-2010, ora 22:26
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sărut mâna!

Şi eu am fost pe punctul de a muri din cauza unei doze banale de RETARPEN, dar nu am murit, Slavă Domnului.
Stimată d-nă, nu vă mai administraţi antinevralgic. Mergeţi la un consult medical pentru a exclude existenţa unor afecţiuni şi renunţaţi la iniţiative personale în administrarea medicamentelor, chiar şi a celor din categoria OTC (fără prescripţie medicală) sau a naturopatelor. Nici atât nu faceţi abuzuri!



Toate cele bune şi însănătoşire grabnică.
Dumnezeu să vă binecuvânteze!
În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister Nick ;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.