epilepsie

17-12-2008
katy79ms
Nu este medic/terapeut
katy79ms
buna ma numesc katy am 29 de ani in urma cu 11 ani am avut o meningita in urma unei muscaturi de capusa am fost internata in tarnaveni jud mures la sectia neurologie dupa care mau trensferat la spitalul judetean mures mi-au facut 4 tomografe care au iesit diferit unul de celalat dupa fiecare tomograf am primit tratament am fost febrila 1 an de zile nu se stia de unde provine febra am intrat in coma si am avut o semipareza stanga.in final mi-au spus ca am epilepsie miau dat tratament dar faceam crize foarte dese miau schimbat tratamentul de nenumarate ori pana acuma doi ani acuma.momentan iau tratament cu finlepsin 200mg de3x1 depakine 300mg 2x1 si nootropil 800mg 1 pe zi.dar au inceput din nou crizele tot mai dese si de doi ani nu ma mai consultat nici un medic sunt din nou febrila dureri de cap fregvente si nu stiu de unde provin toate durerile si febra ce e de facut in cazul meu? de doi ani numai stiu nimic si nu stiu exact daca e epilepsie sau nu sunt foarte confuza pt ca medicul neurolog din tarnaveni ma tot transfera la psihiatrie deci salvarea ma duce la neuro si ea spune mereu ca nu are locuri ceea ce eu nu cred va rog sa ma ajutati cu un sfat sa stiu e bun tratamentul care il iau si e intradevar epilepsie?
2 comentarii
0
08-01-2009, ora 21:23
cristina bz
Nu este medic/terapeut
cristina bz
draga katy, nu trebuie sa astepti ca niste medici din provincie sa-ti decida soarta.soarta ta e in propriile tale maini.mergi intr-un spital mare(bucuresti, cluj)si vezi despre ce e vorba.esti tanara si nimic din ceea ce ti se intampla nu e normal.si eu am o forma usoa de epilepsie si daca iau medicamentul potrivit (ceea ce fac de 10 ani)se tne in frau.totul e sa gasesri un medic bun neurolog care sa te ajute.daca esri interesata iti pot da un nume din bucuresti.multa sanatate, mai vorbim.
0
19-08-2010, ora 22:33
andreia_37
Nu este medic/terapeut
andreia_37
Buna
katy79ms nu stiu cum am putea lua legatura aici este un centru pt persoanele cu epilepsie am si o adresa dar nu stiu cum putem vb.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.