este sau nu epilepsie si daca da ce puteti sa-mi spuneti despre boala mea?

17-05-2006
nonalela
Nu este medic/terapeut
nonalela
Am 48 de ani si la varsta vde 10 ani am lesinat prima data asta in urma unei lovituri la picior nu am suportat durerea si am lesinat dar fara spasme ci am cazut intrun somn adanc mi-am revenit am fost dusa la medic, analize, encefalograma concluzia dezvoltare precoce.Primul ciclu l-am avut la 11 ani.De atunci am mai lesinat dar de fiecare data de la o durere pe care nu o puteam suporta.De doua ori a fost cineva langa mine in rest am lesinat singura, mi-am revenit singura dar nu stiu dupa cat timp.Am inceput sa ma pot controla iar cand simteam ca ma pierd ma intindeam pe jos sa nu cad.In luna ianuarie 2006 am avut diaree cu dureri de burta pe care nu le-am suportat si am lesinat dar totul a fost foarte rapid si nu m-am mai putut controla am cazut si m-am lovit la frunte, mi-am facut un cucui cat o jumatate de portocala.Am mers la medic si am fost diagnosticata cu epilepsie.Mi-au facut analize, encefalograma dar tomografie nu am facut ca au zis ca nu este necesar ca la encefalograma nu mi-a aparut nimic.Intrebarea mea este :este sau nu epilepsie si daca da ce puteti sa-mi spuneti despre boala mea?
4 comentarii
0
18-09-2006, ora 00:00
andree
Nu este medic/terapeut
andree
Iti recomand sa iti faci un examen R.M.N. Sanatate!
0
09-03-2007, ora 00:00
muscle
Nu este medic/terapeut
muscle
CUMPARA CARTEA PARINTELUI ILARION ARGATU-RASPUNSURI DUHOVNICESTI LA INTREBARILE CREDINCIOSILOR, VEI GASI RASPUNSUL IN EA, O GASESTI LA UNIVERSITATE, IN BUCURESTI
CAND MERGI SPRE UNIRII, PE TRORUARUL STANG, E UN MAGAZIN DE PRODUSE BISERICESTI COSTA 8-10 LEI
0
29-01-2010, ora 22:37
bla-bla
Nu este medic/terapeut
bla-bla
buna, prietenul meu face tratament de la 13 ani, a cazut la scoala, sa lovit cu capul de banca.dupa cateva zile a lesinat si-a pierdut constiinta. i sa pus diagnosticul de epilepsie.crizele pe care le face, ( i se zbate ochiul cateva sec) foarte rar odata la cateva luni.la egee pana acu a tot iesit cate ceva, a fost la un bioenergetician, la cateva sedinte.Acu 3 sapt a facut un alt eeg si i sa spus ca e perfect nu se mai vede nimic pt prima data.dar acu 2 zile i sa zbatut din nou ochiul.egeeul se va repeta dupa 6 luni.dar as vrea sa stiu daca se poate renunta la medicamente, sau dupa cat timp.si daca e foarte grav. ms
0
01-02-2010, ora 16:49
bla-bla
Nu este medic/terapeut
bla-bla
buna, nu stiu, poate nu ati citit ce am scris, ma gand ca aveti de raspuns la foarte multe intrebari, sau nu gasesc eu raspunsul, ma scuzati va rog de insistenta, ms
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.