epilare-dilema

19-05-2008
lumynys
Nu este medic/terapeut
lumynys
care e diferenta intre epilarea cu crema epilatoare si cea cu bigul?
folosesc aceste metode doar pt epilarea in zona inghinala, restul cu ceara si aparat. crema sa fie mai buna decit bigul, oare?
6 comentarii
0
20-05-2008, ora 00:00
ema21
Nu este medic/terapeut
ema21
depinde de fiecare.cu crema in zona inghinala unele femei se irita.
0
20-05-2008, ora 00:00
lumynys
Nu este medic/terapeut
lumynys
problema e ca ma irit si de la una si de la cealalta.dar ma intrebam daca acea crema contine ceva special si e mai buna pt piele sau poate patrunde si mai topeste din radacini.ca daca nu, folosesc bigul ca e mult mai ieftin
0
11-03-2009, ora 18:39
mimi1
Nu este medic/terapeut
mimi1
eu folosesc numai aparatul in zona inghinala si nu am deloc probleme dar cel mai bine ar fi sa folosesti crema, prarea mea
0
11-03-2009, ora 23:47
lumynys
Nu este medic/terapeut
lumynys
multumesc!
0
23-03-2009, ora 21:43
marina_desyre
Nu este medic/terapeut
marina_desyre
am si eu o intrebare.de la epilat imi apar fire de par sub piele.stie cineva ce pot folosi pentru a-mi disparea? este destulde jenant sa stai tot tipul cu bubite pe picioare.
0
23-04-2009, ora 20:51
alina_23cv
Nu este medic/terapeut
alina_23cv
@ marina_desyre :
si eu patesc. nu inteleg de ce. in schimb am inteles ca daca t masezi cu un burete mai aspru la dus, inainte sa t epilezi, se rezolva usor si nici nu raman urme. am incercat si recunosc k desi nu s aplica pt toate firele(unele sunt mai rebele:) ) e cam singura solutie..:-?..acum depinde si cu c t epilezi. la mn nu conteaza pt k s intampla si la ceara si la aparat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Indepartarea pilozitatii faciale inestetice
  • Electroepilarea
  •