enterocolita?

25-08-2007
lorelei_
Nu este medic/terapeut
lorelei_
In februarie anul curent, am avut enterocolita acuta care s-a manifestat f sever (febra, frisoane, dureri f mari ale oaselor, muschilor, epuizare, scaune ca apa). In primele 3 zile am avut doar febra si stare generala f alterata si de aceea am crezut ca era o gripa mai puternica, apoi au aparut si celelalte simptome digestive. Mi-am revenit dupa 2 saptamani. La 4 luni am mai avut un episod, dar ceva mai lejer. La 7 luni (acum) il am pe al treilea si e destul de rau de data aceasta. Diagnosticul din februarie mi-a fost dat de medicul de familie dupa o saptamana de chin acasa, cand deja eram ceva mai ok, si stiu ca mi-a prescris un antibiotic, nu mai retin acum care...poate ciprinol...Nu am facut analize pt a depista daca e ceva, vreo bacterie care imi declanseaza aceste crize. Cunosc masurile de igiena elementare dar rareori mai mananc catre un mar nespalat. Acum nu pot merge sa fac niste analize si in afara regimului uzual(orez, banane, mar, biscuiti) as fi mai interesata de un tratament naturist, vreun ceai pe care sa il beau vreo cateva...luni ca sa nu mi se mai intample istoria. Multumesc!
Mai revin cu o completare: acum dupa 2 zile de boala am inceput sa ma simt si intr-un fel...racita, parca as fi f putin inflamata in gat, parca as avea gripa. Ma simt ca si cum tot corpul are de suferit, oasele ma dor f tare, si nu pot sta in picioare din cauza acestor dureri.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.