endometriom ombilical?

26-10-2012
Lorina26
Nu este medic/terapeut
Lorina26
buna ziua,

Prezin sangerare ombilicala la fiecare menstruatie de 8 luni de zile. In interiorul obilicului se afla un foarte micut nodul care creste in dimensiune de fiecare data in perioada menstruala, si se coloreaza un fel de rosu inchis, vinetiu, si sangereaza, deodata cu sangerarea vaginala, in cantitate mica, atat cat sa imi pateze bluza, si abdomenul este inflamat. Se opreste cand inceteaza si menstruatia. nu prezint alte simptome sau dureri. Am facut analiza CA 125 si valorile au fost normale, ecografie intravaginala, unde totul era in regula, ecografie abdominala, nimic relevant. Oare poate fi vorba despre endometrioza ombilicala? Stiu ca sunt cazuri foarte rare. In caz de o interventie chirurgicala in ce ar consta aceasta? Se face anestezie locala? Rahidiana? Sau este necesara anestezia generala? Cat timp ar trebui sa raman in spital?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul