eliminare-mucus pe calea defecatiei

05-12-2005
anais
Nu este medic/terapeut
anais
Am 23 ani si de aproximativ un an sunt constipata. Am schimbat mediul, alimentatia de mai multe ori anul trecut. Am o durere surda in partea stanga, doar cand sunt constipata, (o intepatura)
P e langa toate astea cateodata mmai eleimin un fel de mucus (substanta de culoare alba mucilaginoasa). Speriata, disperata, m-am prezentat de urgenta la medic cu scaunul. Mi-a gasit Ghardia si am facut tratament cu FASYGIN. Mucusul acela nu e tot timpul...se intampla mai ales cand sunt super constipata. ( de vreo luna a aparut)
Cat despre acesta mi s-a spus ca e din partea de jos a rectului si nu prezinta modificari sau prezenta unei infectii. Medicul crede ca e de la constipatie. Cu toate acestea sunt speriata si am nevoie de un alt sfat o alta parere. Ce as putea face? Trebuie sa ma ingrijorez? V a multumesc anticipat.
1 comentarii
0
07-12-2005, ora 00:00
dr. mihaela
Identitate neconfirmată
dr. mihaela
Tind sa am aceeasi parere ca a medicului dv. Pt. linistea dv. puteti sa repetati coprocultura.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici