elevitul in sarcina

15-11-2010
marianabrt
Nu este medic/terapeut
marianabrt
AM SI EU NISTE NELAMURIRI IN CEEA CE PRIVESTE ADMINISTRAREA DE VITAMINE PE TIMPUL SARCINI.SUNT INSARCINATA IN 27 DE SAPTAMANI SI AM O SARCINA CU PROBLEME DE LA BUN INCEPUT AM FOST DIAGNOSTICATA CU IMINENTA DE AVORT SI TOT DE ATUNCI M-I SE ADMINISTREAZA TRATAMENT CU DUPHASTON, VITAMINA E, ACID FOLIC, ANTISPASTICE.IN ULTIMELE 2 LUNI AM INCEPUT SA IAU SI TARDYFERON DIN CAUZA CARENTEI DE FIER CARE MI-A IESIT LA ANALIZE.ULTIMELE ANALIZE FACUTE ACUM O SAPTAMANA AU ARATAT CA AM SI O LIPSA DE CALCIU SI MA MAI CONFRUNT SI CU O REPETATA INFECTIE URINARA CAT SI CANDIDA DE CARE NU POT SCAPA.INTREBAREA MEA ESTE DE CE MEDICUL CARE IMI URMARESTE SARCINA NU IMI ADMINISTREAZA DECAT AMPICILINA SI FLUOMIZIN(PT CANDIDA), TRATAMENT PE CARE IL REPET LUNA DE LUNA SI EU TOT RECIDIVEZ.ULTIMA DATA L-AM INTREBAT SI MI-A ZIS CA NU POATE SA-MI DEA ALCEVA PT A NU LOVI IN BEBE SI CA ACESTE PROBLEME LE VOM REZOLVA DUPA NASTERE, TOT IN ULTIMELE ANALIZE A IESIT SI O ANEMIE SECUNDARA, EU DE VREO 2 SAPTAMANI AM INCEPUT SA AM AMETELI CE DUREAZA CATEVA ORE, STARI DE LESIN DESPRE CARE I-AM VB MEDICULUI DAR NU A SCHIMBAT NIMIC SI NICI ELEVITUL NU MI-A BAGAT PANA ACUM, A ZIS MAI TARZIU.SINCER SUNT INGRIJORATA SI NU STIU CE SA FAC?SI SA LE IAU FARA APROBAREA LUI MI-E TEAMA SA NU FAC VREO BOACANA, CE MA SFATUITI SA FAC?TREBUIE SA VA MAI SPUN CA AM 40 DE ANI SI SUNT LA A 2-A SARCINA, PRIMA DECURGAND NORMAL.VA MULTUMESC
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul