ejaculez prea repede

15-07-2011
teo4ever
Nu este medic/terapeut
teo4ever
Buna ziua tuturor. Ma numesc Teo si am o problema. Mi'am inceput viata sexuala cu aproape 2 ani in urma, si am tot acest timp am avut o viata sexuala foarte activa. La inceput timp de cateva luni bune aproape zi de zi, mai apoi de cate 3-4 ori pe saptamana in fine nu asta e problema. In tot acest timp nu mi s'a rupt ata penisului :( oare de ce? Am penisul foarte mic in stare flasca in jur de 4-5 cm ceea ce e extrem de jenant si nici cand e la datorie nu e ft considerabil 15-16 cm asta ma deranjeaza ft tare :( ce as putea face? eu ma tot gandesc ca in momentul in care ata penisului s'ar rupe ar creste. Am multi prieteni carora li s'a rupt si spuneau ca penisul a crescut considerabil. Ce sa fac? Oricum adevaratul motiv pentru care am postat acest mesaj este pentru ca ejaculez prea repede :( inainte ma tinea mai mult chiar peste 25-30 min. Cel mai mult m'a tinut 55 min iar de o vreme in coace mai mult de 10-15 minute nu pot sa continui. Prietena mea spune ca e foarte satisfacuta si se vede pe ea fericirea si rade si zambeste mereu. Dar eu sunt foarte complexat. In primul rand pentru ca e asa mic iar mai apoi pentru ejacularea asta rapida. Vreau sa dureze mai mult!!! Va rog ajutati'ma!!! Orice sfat e bine venit.

Va multumesc anticipat!!!
10 comentarii
0
15-07-2011, ora 22:48
Baiatu_87
Nu este medic/terapeut
Baiatu_87
In primul rand 16 cm nu este deloc mic, stiai ca la noi in Romania media este undeva in jur de 13?
16cm iti sunt mai mult decat suficienti ca sa satisfaci o fata( da trebuie sa sti sa te si misti).
Cat despre durata, iti recomand sa folosesti de cateva ori durex performa, o sa cam uiti sa termini!:D BAFTA!
0
15-07-2011, ora 23:06
teo4ever
Nu este medic/terapeut
teo4ever
dupa cum ziceam prietena este foarte satisfacuta si se vede pe ea cand o facem...si dupa aceea e foarte happy si zambareata. deci satisfacerea nu este o problema, treaba cu marimea e mai mult un complex de'al meu nu ma simt bn stiind ca o am asa mica. problema mea e faptul ca ma termin in 15-20 min is gata :(...inaintea ma tinea chiar dublu...dar nu stiu ce se intampla acum.
0
15-07-2011, ora 23:20
Baiatu_87
Nu este medic/terapeut
Baiatu_87
Probabil este mai stresat, si sunt sigur ca acum te gandesti destul la des ca sa nu termini mai repede si atunci se intampla!
Incearca sfatul meu daca vrei, incearca un pachet de durex performa si sunt sigur ca o sa-ti vina iar increderea in tine!
Cat despre complexul tau(care nu cred ca e justificat, pt ca e ok zic eu!), ce ar fi daca ai avea'o mai mare si nu te-ai potrivii cu pr ta pt ca ar durea'o mereu?
Daca fata se simte bine.relax, continua ceea ce faci ca este f bine!
0
16-07-2011, ora 08:45
teo4ever
Nu este medic/terapeut
teo4ever
de cand mi'am inceput viata sexuala am facuto doar de 4 ori cu prezervativ adik 1 pachet :))...era pentru prima oara pt aman2 si mna...oricum a mers totul perfect. dupa ce s'a terminat pachetul am renuntat la durex si orice altcv. carne pe carne e mult mai bn :P...in fine sa zicem ca e bine dar, ata de ce nu s'a rupt? nu ar fi trebuit? am vazut la cnv aici pe forum zicea ca si'a inceput viata sexuala si a 2 oara cand a facut'o i s'a rupt. i'a si crescut destul de mult fata de cum a fost si zice ca e mult mai bn si mai excitabil fara. oare care e problema la mn? de ce nu s'a rupt? si ink cv...sa zicem ca e bn cu 16 cm dar de ce e asa mica cand e moarta? la 4-5 cm eu zic ca e ft jenant. merg si intrun strand sau undeva vede lumea zice k nu am nik in chiloti :(...si la munca in vestiar cand ma schimb numa ca nu rad baietii de mn si e extrem de jenant:( ce as putea face?
0
16-07-2011, ora 11:41
Baiatu_87
Nu este medic/terapeut
Baiatu_87
Din cate stiu eu, ata se rupe la foarte putini. Cat despre faptul ca-ti mai creste atunci cand se rupe, habar n-am.
Daca o faci tot fara prez, inseamna ca prb poate fi de la stres, incearca sa nu te mai gandesti atata si sa fii mandru de tine.
Eu am facut sport de performanta si am obs ca la unii in stare de fleasca se face mult mai mica pe cand la altii ramane destul de mare...da in stare de erectie erau tot cam pe acolo( din diferite discutii).
Eu in locul tau mi-as face prb daca nu mi-ar mai functiona jucaria...:D Daca pr ta e multumita, tu dc nu esti?
0
08-08-2011, ora 13:37
urascmaneaua
Nu este medic/terapeut
urascmaneaua
teo4ever nu fi copac marimea nu conteaza ci cum il folosesti, cred ca ai mai auzit asta dar, Vaginul se muleaza pe penis iar atat timp cat penisul este destul de gros pentru a stimula peretii vaginului o sa fi bazat :) si partenera o sa fie satisfacuta ;) marimea chiar nu conteaza :P simte-te bine!
0
27-06-2012, ora 23:01
sefo555
Nu este medic/terapeut
sefo555
http://forum.romedic.ro/prod/Ejaculez_prea_repede_ce_sa_ma_fac:((:(((_024687.html
0
27-06-2012, ora 23:02
sefo555
Nu este medic/terapeut
sefo555
salut baieti, ma numesc sergiu am 20 ani, , de cind am inceput viata sexuala, doar de ejaculare precoce am avut parte, penisul mereu devine foarte dur, uneori nici nu ajung sa bag penisul si deja ejaculez, prima data a durat undeva 5 minute, dar dupa aia mereu ejaculam inainte ca sa bag penisul, ce ma poate ajuta imi spuneti va rog??
0
10-03-2015, ora 13:56
ramadina
Nu este medic/terapeut
ramadina
Ejacularea precoce este o afectiune intalnita frecvent la barbatii care au probleme de natura psihologica. De altfel e un lucru stiut ca ejacularea precoce are o cauza psihologica majora.
0
28-05-2015, ora 01:50
doctorandus
Nu este medic/terapeut
doctorandus
Nu e deloc "stiut" ce pretinde ramadina. Sursa: Strassberg, Donald S.; Mackaronis, Julia E.; Perelman, Michael A. (2015). "Sexual dysfunctions". In Blaney, Paul H.; Krueger, Robert F.; Millon, Theodore. Oxford textbook of psychopathology (Third ed.). NY: Oxford University Press. pp. 441-442. ISBN 9780199811779. OCLC 879552995.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: