ejaculare precoce

04-11-2013
sorinrex
Nu este medic/terapeut
sorinrex
salut, is nou aici, si nu prea stiu cum sa incep, dar o sa incerc sa fiu cat mai deschis si daca ma puteti ajuta cu cateva sfaturi va rog mult.ejaculez foarte repede dupa ce incep sa fac dragoste cu iubita mea, cateodata nu dureaza 2 min, iar dupa ce ejaulez prima data am erectie foarte tare dar dupa foarte scurt timp scade mult, cateodata aproape de tot, adica marimea penisului scade si cateodata nu se mai ridica la loc, deci asta dupa prima ejaculare, e vreo problema ceva?imi puteti spune cateva sfaturi?sa ma scuzati daca nu mam exrimat poate foarte clar
3 comentarii
0
16-11-2013, ora 19:23
adirafa
Nu este medic/terapeut
adirafa
sorinrex

Nu este nici o problema fizica ca sa zic asa.este de natura psihica...acum nu stiu cati ani ai, dar in timp o sa inveti sa iti controlezi ejacularea si o sa fie super ok...dar acum ca sa revin la ceea ce te supara pe tine...pai din cate observ eu ejaculezi pentru ca esti prea excitat, s-au iti sta gandul doar la "problema asta a ta" si culmea cand iti sta gandul doar acolo chiar ejaculezi repede.deci ceea ce trebuie facut este sa te relaxezi mai mult in timpul sexului, adopta pozitii care sa te avatajeze(fiecare barbat are cel putin o pozitie care il avantajeaza, adica duce mai mult fara nici o problema)si pozitii care te fac sa ejaculezi foarte repede...la mine de ex daca prietena mea sta doggy style si se misca doar ea(explodez imediat)daca ma misc eu nu am nici un fel de problema...deci exista si pozitii de genu asta.apoi daca crezi ca nici asa nu merge masturbeaza-te cu 1 ora inainte de partida.sa zicem ca ajuta destul de mult reducand tensiunea sexuala pe care o ai inainte de a avea contactul.faceti alceva, gen:o baie impreuna sa va relaxeze, muzica ambientala, un pahar de sampanie(toate astea sa destinda atmosfera si tu sa te simti mai relaxat ca ea este cu siguranta:)acum sper sa te ajute ceea ce am scris eu si sa vii cu vesti bune!bafta!
0
18-11-2013, ora 15:15
sorinrex
Nu este medic/terapeut
sorinrex
pai am 22 de ani, bine ca nu am mult timp de cand miam inceput viata sexuala ca sa sp asa, sper si eu sa fi bn dupa un timp, ms pt sfaturi
0
31-07-2015, ora 10:23
rolandino
Nu este medic/terapeut
rolandino
Ejacularea precoce din pacate este o afectiune care apare destul de frecvent la barbati. Cauzele pot sa fie biologice sau psihologice. Si eu m-am confruntat cu asa ceva, dar am izbutit sa imi rezolv problema.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: