Am un chist sinovial de 5 luni care nu mai creste

14-09-2011
yuP
Nu este medic/terapeut
yuP
Buna ziua!
Am un chist sinovial de 5 luni care nu mai creste...
Am stat in repaus cu aceasta mana nu am facut efort si as vrea sa stiu daca acum pot sa fac efort cu aceasta mana...?
Am vrut sa ma opereez dar am renuntat pentru ca am inteles ca reapare..
3 comentarii
0
18-09-2011, ora 17:55
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
La ce nivel anatomic este situata formatiunea respectiva?
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-Picior
0
18-09-2011, ora 21:52
yuP
Nu este medic/terapeut
yuP
hmm... nu prea am inteles ce este nivelul anatomic
chistul este la incheietura pe spate deasupra la vena ulnara
0
19-09-2011, ora 11:05
alin21cj
Nu este medic/terapeut
alin21cj
Buna ziua! In urma cu 5 zile, mi-am accidentat genunchiul drept ( pe partea vecina cu genunchiul stang, partea mediala daca nu gresesc) in urma unei repetitii de dans. Am simtit, in zona dintre condilului medial femural si cel tibian, ca ceva s-a miscat si a revenit la loc, si instantaneu am simtit o durere in zona respectiva, nu puteam sa calc, sa imi las greutatea, si nici sa mi-l indrept datorita durerii localizata in acea zona, insa pe scaun de exemplu puteam sta fara sa ma doara. Acum, dupa 5 zile, inca nu mi-l pot indrepta chiar bine, durerea e mai localizata, bineinteles ma doare cand incerc sa il indrept; (e ca si cum ceva nu imi da voie sa il indrept). Pe parcurs nu a fost inflamat mai deloc.
La medic pot merge probabil la sfarsitul saptamanii, ptr ca acum unde sunt nu am acces la servicii medicale. Care poate fi afectiunea? O fi ceva legat de unul dintre ligamente, sau de menisc? Sau?
Multumec!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.