efectin sau cipralex

25-11-2012
lura
Nu este medic/terapeut
lura
pentru o depresie severa recurenta ce recomandati cipralex sau efectin
6 comentarii
0
14-05-2014, ora 14:59
carlo_ro
Nu este medic/terapeut
carlo_ro
Cipralex e mai bun. Eu am facut crize cu efectin.
0
19-05-2014, ora 22:22
Psiholog Ana Cristina Badita
Psihologie, Sibiu
Psiholog Ana Cristina Badita
Psihoterapie
0
29-01-2015, ora 23:08
denisa200
Nu este medic/terapeut
denisa200
Psihoterapia in cazul depresiilor severe este egala cu zero. Functioneaza pe moment sau cateva zile dupa care gandurile si depresia revin. Cipralex dupa parerea mea. Eu am fost in depresie (nu era nici macar severa...era mai degraba o tulburare) si am aruncat gramezi de bani pe la psihologi care ma ajutau pe moment. Dupa 2 zile cadeam in aceeasi stare. Pana nu am fost la psihiatru si nu mi s-a prescris tratament, nu mi-am revenit. Inca nu sunt complet vindecata, mai am putin de munca dar sunt pe drumul cel bun!
0
05-02-2015, ora 19:29
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
si opinia mea este ca in depresia severa e necesar initial tratamentul medicamentos insa psihoterapia isi are locul ei odata ce persoana reuseste sa treaca peste perioada cea grea. Rolul psihoterapiei in depresia severa e departe de a fi 'apa de ploaie' e unul foarte important in prevenirea recaderilor (care de multe ori nu sunt rare daca depresia e severa)

Dr Rares Ignat
psihoterapie pentru depasirea obstacolelor din viata familiala & profesionala
0
21-03-2015, ora 19:08
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Fiecare organism raspunde diferit la fiecare medicament.

Trebuie luate cu rabdare, pe rand, daca nu functioneaza, pina se gaseste ad-ul potrivit organismului propriu.
0
30-03-2015, ora 20:50
cristina maria dima
Nu este medic/terapeut
cristina maria dima
Psihoterapie egal cu 0!!! Dintre ciorile şi efectiv alege. SEROXAT! E CEL MAI BUN PE DEPRESIV! Vorbesc din proprie experienţă!
Cristina
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul