efecte secundare fosavance

16-09-2012
buta liviu
Nu este medic/terapeut
buta liviu
Buna ziua!
Acum 3 luni am consultat un medic in legatura cu mama mea care acuza dureri in zona femurala superioara.In urma investigatiilor i s-a recomandat fizioterapie si pentru osteoporoza i s-a prescris fosavance.Dupa 3 luni durerile nu numai ca nu au cedat dar au devenit aproape insuportabile.Consultand prospectul fosavance am constatat ca cel mai frecvent efect secundar sunt tocmai durerile osoase si musculare.Acum as vrea sa intreb daca beneficiile tratamentului cu fosavance merita sa suporte acele dureri atroce sau sa-l intrerupem, Mentionez ca mama are 75 de ani este cardiaca, hipertensiva, are scolioza accentuata(FORMA DE S)si dupa afirmatiile acestui medic si osteoporoza.
Astept raspunsuri si va multumesc anticipat.
1 comentarii
0
29-12-2013, ora 21:15
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Vreau sa dau un raspuns tuturor celor care se confrunta cu efecte secundare severe ale tratamentelor prescrise. Ce e de facut ? In aceste situatii va recomand sa luati legatura cu medicul care v-a prescris tratamentul respectiv si sa-i aduceti la cunostinta ce se intampla. Medicul va poate schimba tratamentul. O solutie foarte buna in aceste situatii este si apelarea la tratamente naturiste, homeopate, care nu au contraindicatii si nu au efecte secundare. Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.