efecte negative rispolept consta

06-10-2013
lorennna
Nu este medic/terapeut
lorennna
Eu am facut tratament cu acesta o perioada de peste un an cat si alte cunosiinte de fac sau au facut tratament cu acest medicament sunt cateva efecte adverse pe care doresc sa le exemplific mai jos:
Pentru femei:
-menstruatie intarziata sau lipsa ei deloc
-cresterea sanilor cat si lactatie
Pentru barbati:
-scadere libidou
-luare in greutate
Comune:
-durere moderata spre medie in timpul injectarii
-oboseala si somn in ziua in care se face
Am mai auzit si de alte efcte advers dar acestea le stu p proprie piele sau de la cunostiinte.
Daca totusi considerati ca efectele negative sunt minore in comparatie cu cele pozitive sau lipsesc la dvs atunci va pot da cateva sfaturi din proprie experienta.
Este de preferat sa fie facuta in muschiul gluteal decat cel deltoid fiind durere mai putina, deasemenea trebuie sa tineti minte in ce buca respectiv brat a fost facuta stang sau drept pentru ca data urmatoare sa spuneti ca sa se faca in celalalt, de asemenea (desi pare erotic va asigur ca nu e vorba de asa ceva ) daca alergeti sa o faceti in muschi gluteal rugati pe cea care vi-o face sa va dea o palma mai intai pe acea zona face ca intepatura sa fie mai slab simtita.
Daca aveti alte comentarii si evetual sugestii fata de cele ce le-am evidentiat eu va rog sa le scrieti ca asa vor stii si altii niste sfaturi posibil pretioase pentru ei/ele.
3 comentarii
1
06-10-2013, ora 20:09
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
In momentul in care menstruatia nu mai vine deloc, Rispoleptul trebuie schimbat cu alt antipsihotic, pentru ca este pericol mare sa apara bolile legate de menopauza.
1
09-10-2013, ora 23:46
Gavrilescu
Nu este medic/terapeut
Gavrilescu
Cresterea sanilor e un lucru bun, din punctul meu de vedere.
1
10-10-2013, ora 00:27
lorennna
Nu este medic/terapeut
lorennna
Pentru privitori da pentru cele ai caror sunt nu.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Rezistența la antidepresive ar putea avea legătură cu metabolismul
  • Un pas important în combaterea efectelor negative ale tratamentului antidepresiv
  • Antidepresivele pot slăbi rezistența oaselor prin încetinirea regenerării lor
  • Este permis alcoolul dacă iau antidepresive?
  • Cum acționează antidepresivele?
  • Antidepresivele pot fi luate în sarcină?
  • Antidepresivele sunt compatibile cu alăptarea?
  •