efect postinor?

28-12-2008
cris_cris11
Nu este medic/terapeut
cris_cris11
In a treia zi a ciclului s-a rupt prezervativul si am luat postinor prima pastila dupa 20 de ore de la contact, a doua dupa 12 ore de la administrarea primei pastile. Nu am avut nimic, atunci, nu mi-a fost rau, nu pot sa spun daca am avut sangerare de la postinor, sau nu ca oricum eram la menstruatie. Acum mi-a intarziat menstruatia cu 5 zile, e posibil sa fie o dereglare de la postinor? cand pot sa un test de sarcina si sa fie concludent? e prea devreme la 5 zile de la intarziere?
2 comentarii
0
28-12-2008, ora 10:17
cris_cris11
Nu este medic/terapeut
cris_cris11
Am facut testul si a iesit negativ
0
28-12-2008, ora 14:18
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu esti insarcinata, stai linistita, nu trebuia sa mai iei Postinor daca ai avut contact in a treia zi de ciclu.Ai rabdare pana iti vine din nou ciclul, dar va fi dereglat urmatoarele doua luni.Sa faci sex numai cu prezervativ pana se regleaza ciclul.Postinor nu ai voie sa-l folosesti dacat de doua ori pe an.Sarbatori fericite!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul