efect advers escapelle

24-07-2010
japonesza
Nu este medic/terapeut
japonesza
am luat escapelle cam la 48 de ore dupa ce s-a rupt prezervativul, am inteles ca ar fi trebuit sa imi apara sangerari dupa cateva zile, eu nu am avut nimic, saptamana viitoare ar trebuii sa imi vina dar eu deja am dureri de burta si niste scurgeri maronii ce inseaman asta?
2 comentarii
0
26-07-2010, ora 15:33
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Asemenea tulburari apar frecvent dupa escapelle.
0
27-03-2011, ora 17:39
diamond_br
Nu este medic/terapeut
diamond_br
Buna ziua, am si eu o nelamurire.pe data de 14 martie mi-a inceput pe cm si mi s-a terminat pe 20 martie...in aceeasi zi pe 20 martie am avut un contact sexual neprotejat (mentionez faptul ca nu a terminat in mine)si dupa o jumtate de ora de la contact am luat escapelle...nu am avut nicio reactie adversa pana in data de 25 cand am inceput sa am greturi si diaree(aceaste reactii gasindu-le si pe prospectul de la escapelle ca reactii adverse)iar seara tot pe 25 mi-a curs o un lichid maroniu care s-a mentinut o zi dupa care a inceput sa imi curga un lichid de culoare si aspect de cm...mentionez faptul ca de doua zile am usoare greturi iar lichidul care imi curge este in cantitati ca un ciclu normal...as vrea sa imi dati un sfat...sunt totusi sperita si ma gandesc ca poate am luat pastila prea devreme.imi este frica deoarce eu am cm regulat.multumesc anticipat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul