eczema rosiatica si bubite ca urzicaturile

17-07-2010
Radulescu2022
Nu este medic/terapeut
Radulescu2022
buna ziua, in urma cu aproximativ 2 luni mi-au aparut pe brate(de la incheietura manii pana la cot) niste basicute de parca as fi fost urzicat...iar pe picior mi-a aparut aproape in acelasi timp o eczema de culoare rosiatica cu forma aproape rotunda si cu marginea un pic mai pronuntata, am fost la farmacie si mi-a dat niste pastile... CLARITINE.am luat 6 pastile si basicaturile de pe brate au disparut imediat...dar mi-a ramas eczema de pe picior care nu a trecut nici acum, ba chiar sa marit...ma mananca doar cand transpir sau fac baie...ce poate fi?..multumesc anticipat!
5 comentarii
0
27-07-2010, ora 18:23
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu v-a spus tot la farmacie ce este ??
0
27-07-2010, ora 23:28
Radulescu2022
Nu este medic/terapeut
Radulescu2022
cand am fost la farmacie nu am aratat decat basicutele de pe maini.eczema de pe picior am crezut ca nu are(probabil asa si este) nici o legatura cu basicutele de pe maini..Pentru 2 saptamani sunt in imposibilitatea de a ajunge la o farmacie, o sa ma duc imediat ce pot.dar e normal ca o eczema sa dureze chiar si 2 luni?multumesc anticipat
0
28-07-2010, ora 20:35
gabi41
Nu este medic/terapeut
gabi41
Buna ziua
si mie mi-au aparut cam de o luna doar la incheietura mainii drepte, pe interior niste bubite rosii, dar care nu ma mananca deloc. De vreo luna jumate m-a muscat o capusa (in alta zona- pe burta) si am fost la chirurgie sa o scoata, dar nu am mers la contagioase sa fac antibiotice. Poate avea vreo legatura? Multumesc anticipat.
0
05-08-2010, ora 16:12
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
emyl2009, incearca sa ajungi la dermatolog, nu la farmacie!!!!
0
05-08-2010, ora 16:13
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
gabi41, mergi la contagioase pentru ca s-ar putea sa fie o legatura1
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: