eczema pe manute si piciorute - copil de 5 ani

06-08-2008
moneta
Nu este medic/terapeut
moneta
am un baietel de 5 ani care se confrunta cu o problema destul de neplacuta. mi s-a spus ca are eczema dishidrozica si am facut diverse tratamente cu repair, elocom, advantan milkh dar degeaba.acum cum este foarte cald i s a luat pielea de pe piciorute pina la rana. ce pot sa mai fac? ii cumpar incaltaminte numai de piele si sosete de bumbac.nu pot sa-l las nici vara fara sosete ca -si face praf piciorusele.vreau sa mentionez ca i-am facut analizele pt. imunitate (fiindca mi-a tusit o luna de zile ca si asmaticii]si a iesit valoarea 118 f.mare si facem tratament cu aerius 3 luni.are vreo influenta?as vrea sa stiu ce pot sa fac ce sapun sa folosescsi ce tratament imi puteti spune sa i fac si alte iindicatii. va multumesc anticipat
6 comentarii
0
11-09-2008, ora 00:00
moneta
Nu este medic/terapeut
moneta
in timp ce astept raspunsul dv. care sper sa vina cit mai curand am gasit o crema de la <bioderma> sensibio forte, care vad ca i face bine dar daca o intrerup fiindca n am gasit o timp de o saptamina n a fost bine.v a trebui s o folosesc tot timpul ? este bine? va multumesc
0
16-11-2008, ora 22:20
alf66
Nu este medic/terapeut
alf66
Ce contine crema respectiva? - copiati, scrieti aici toata eticheta, va rog.
probabil contine produsi pe baza de cortizon, deaceea cind intrerupeti problema recidiveaza.
incercati un produs cu o concebtratie mai mare de uree, plus o crema pe baza de nectar, e bine sa gasiti ceva pe baza de serum-uri, pt. ca au o concentratie mai mare in substanta activa!
incercati sa aflati un raspuns pe www.peel.ro
sau la tel. de acolo
0
20-11-2008, ora 21:44
moneta
Nu este medic/terapeut
moneta
water, mineral oil(parafinum liquidum), stearic acid, beeswax{cera alba}propylene glycol, cetyl alcohol, glycyrrhetnic acid, glyceryl stearate, sorbitan sesquoleate, rhamnose, tocopheryl, acetate, allanton, mannitol, xilitol, fructooligosaccharides, laminaria ochroleuca extract, sodium pca, carbomer, triethanolamine, caprylic/capric triglyceride, butylparaben, propylparaben, methylparaben, ethylparaben. aceasta este compozitia cremei sper sa va ajute sa puteti sa mi dati un raspuns.daca puteti sa mi da ti citeva ex. de creme cu compozitia indicata de d-voastra mi ar fi mai usor sa caut. va multumesc anticipat
0
20-11-2008, ora 22:10
moneta
Nu este medic/terapeut
moneta
am intrat pe acel site dar nu stiu ce ma ajuta. daca puteti sa mi dati o mina de ajutor ar fi minunat.
0
30-11-2008, ora 18:58
alf66
Nu este medic/terapeut
alf66
mii de scuze pt. intirzierea raspunsului! Cind e vorba de copii trebuie actionat cit mai repede, dar am fost prinsa cu ale mele! - fetite (de 4 ani si resp. 6 ani) Cea mare are si ea astm si o tratez si nautrist cu schema de la Biotta! Cred ca are mari sanse de rezolvare copilul dvs. cu niste plantute pe care le au cei de la Juilette Arm. Ele sunt pt. tratam. cu acizi, dar in acest caz se vor folosi simple, doar cu apa;asta pt. ca ati zis ca are rana! Rana care cu azutorul acestor plantute va trebui sa se cicatrizeze in max 1 zi, 2!
Chiar daca nu-mi sta in obicei sa las adresa de e-mail pe astfel de pagini, scriet-mi -
0
30-11-2008, ora 19:09
alf66
Nu este medic/terapeut
alf66
Sapun, incercati cel de Sanosan, sau altul cu oxid de zinc. Sunt prin farmacii, mai scumpe ptuin, dar dermatologice! - nu cosmetice! Nu-l dati cu ulei de bebe 9pe baza de ulei mineral dupa baie1 Ori cumparati ulei de susan, daca gasiti (poate aveti pe cineva sa va cumpere de Body Sho, din Austria, de la Pandorf)sau luati de seminte de struguri. Din pacate, crema pe care ati luat-o nu cred ca il va ajuta f.mult pe copil! Sa nu zica cei de pe aici ca fac vreo reclama firmei, trimiteti-mi un mai scurt pe adresa mea si voi incerca sa va ajut. Aerius nu e neaparat un tratament... Daca mai tuseste, ca sa nu se agraveze dati-i Sirop Coughent, si Capsule de Rota-natura - Origanum! - acestea, pt. inceput sunt cele mai eficace!
BAFTA!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: