imi tot apare iar apoi dispare o eczema pe degetul mic al mainii

06-01-2013
ela_adelutza
Nu este medic/terapeut
ela_adelutza
buna ziua, de 2 luni, imi tot apare iar apoi dispare o eczema pe degetul mic al mainii, m.am tot uitat pe net, seama cu o eczema doar ca nu este extinsa, nici iesita in relief, sunt niste brobonele minuscule, putin rosiatice, sunt ca niste negi insa sint foarte mici, precum varful unui ac si cum am spus nu sunt iesite in relief, de exemplu daca atingi locul, simti doar ca este putin aspru, as vrea sa scap de el deoarece este un disconfort mai mult psihic si cateodata simt o usturime si omancarime.ce recomandati?
4 comentarii
0
06-01-2013, ora 19:24
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna seara! Eu ti-as recomanda Nidoflor -1 aplicatie de 3 ori pe zi, 10 zile. Daca eczema nu dipare, iti recomand biopisia excizionala a leziunilor si examen histopatologic pentru a preciza diagnosticul. Mergi la o Clinica de Chirurgie Plastica. Numai bine
0
06-01-2013, ora 19:47
ela_adelutza
Nu este medic/terapeut
ela_adelutza
multumesc, sa de.a Domnu sa imi treaca, o sa incerc...
0
10-01-2013, ora 20:30
ela_adelutza
Nu este medic/terapeut
ela_adelutza
va multumesc din toata inima, astazi se fac 3 zile de cand folosesc nidoflor, si pot spune ca mi.a trecut de ieri...m.am dat si astazi si urmatoarele 7 zile il voi folosi, ca sa fiu sigura ca este totul in regula.multumesc inca o data si multa sanatate
0
13-08-2014, ora 22:58
matache catalina
Nu este medic/terapeut
matache catalina
Bună!!şi eu am asa cv în talpa şi după luni întregi de tratamente fără nici o schimbare am descoperit bicarbonatul cu zeama de lămâie miere naturala şi puţin ulei de măsline din toate astea faci o pasta şi te dai seara sau când ai un timp dar trebuie sa o laşi mai mult timp (eu dau cu ea şi pe urma pun folie protectoare pe tot timpul nopţi) după 5 zile de tratamente mie începe sa treacă...bafta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: